Новая папка_1 / ереддипл / 20,03 / читання
.docПредмет: читання
Затверджую:
Тема:Бесіда-розповідь про Лесю Українку. Опрацювання тексту «Леся Українка» і вірша Лесі Українки «Вишеньки». Читання за особами
Мета: розказати учням про життя і творчість Лесі Українки; вдосконалювати навички виразного читання віршованих творів; розвивати акторські здібності учнів, пам’ять, зв’язне мовлення; виховувати любов до природи, рідного краю.
Обладнання: ілюстрації, ноутбук
Хід уроку
-
Організаційний момент
II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу
1. Мовленнєва розминка
1) Робота над скоромовкою.
Жив жучок між бур’янами,
Жив без тата і без мами.
Жив і жив, і не тужив
— Жовтим листям ворушив.
Жаба квакнула: «Попався!»
Жук завмер — так налякався. Г. Чубач
2) Звукова зарядка.
— Назвіть голосні у слові ваблять; початковий звук у словах діточкам, ру- ченята, зросли, доспіли, гіллі.
— Визначте наголос і кількість складів у словах вишеньки, гіллі, червонії.
2. Читання тексту «Іван Якович Франко» та уривка з казки І. Франка «Лисичка і Рак» III. Робота за Букварем (с. 146–147)
1. Повідомлення вчителя (Див. Додаток на с. 88)
2. Опрацювання тексту «Леся Українка»
1) Читання тексту вчителем.
— Кого ви бачите на портреті?
— Хто така Леся Українка?
2) Гра «Бджілки».
Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.
— Що ви взнали про дитинство Лесі Українки?
3) Читання тексту учнями «ланцюжком».
— Що любила читати Леся?
4) Вибіркове читання.
— Знайдіть слова, написані з великої букви. Поясніть їх написання.
— Якою дівчинкою була Леся?
— У скільки років вона навчилася читати?
— Що писала Леся Українка для дітей і дорослих?
5) Гра «Читає Незнайко». Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без «помилки». У дитинстві Леся була дуже веселою (жвавою) і допитливою дівчинкою. У три (чотири) роки вже добре читала. Написала для дітей і дорослих багато оповідань (віршів) та казок. 73 3. Опрацювання вірша Лесі Українки «Вишеньки»
1) Читання вірша вчителем.
— Чи сподобався вірш?
— Чому він має таку назву?
2) Словникова робота.
Ваблять — манять, приманюють, принаджують, викликають бажання, потяг.
3) Читання слів «буксиром» за вчителем.
Ваблять дівчаточко скачуть хлоп’яточко простягають рученята доспіли деревцем низесенько черешеньки
— Яке слово «зайве» у першому стовпчику?
— Що спільного у словах другого стовпчика? (Мають зменшувально- пестливе значення.)
4) Читання анаграм. шевиньки (вишеньки) шечекирень (черешеньки) ливирос (виросли) сокови (високо)
5) Читання вірша учнями «ланцюжком» по строфах.
— Чому діти не можуть дістати вишень?
— Що вони роблять для того, щоб їх дістати? Прочитайте.
— З яким запитанням діти звертаються до вишеньок?
— Прочитайте, яку відповідь дали їм вишеньки.
6) Хорове читання.
— Визначте, скільки осіб беруть участь у вірші, в цьому вам допоможе ма- люнок. — Знайдіть у вірші пестливі слова.
-
Для чого їх уживає поетеса у своєму вірші?
— З якою інтонацією слід читати слова дітей? (Запитання, благання) А слова вишеньок? (Повчально, розсудливо)
7) Читання парами за особами.
8) Гра «Диктор телебачення».
Читати вірш, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на глядачів.
9) Гра «Букви розгубилися».
— Прочитайте вірш, вставляючи пропущені букви.
Ой в_ш_ньки-ч_реш_ньки, черв_ні_, спіл_, чо_о ж б_ ви так вис_ко вир_сли на г_лл_?
IV. Підсумок уроку
— Що нового дізналися на уроці?
— Що розповісте вдома про Лесю Українку?