Новая папка_1 / ереддипл / 20,03 / математика
.docПредмет: математика
Затверджую:
Тема: Додавання і віднімання чисел частинами. Лічба в межах 20. Залежність різниці від зміни зменшуваного чи від’ємника
Мета:закріпити вміння учнів порівнювати вираі і числа, розв'язувати задачі на знаходженії суми і різниці за скороченим записом у ви, вміння застосовувати переставний закої додавання, будувати відрізки, встановлюватІ істинні і хибні висловлення, розрізняти гео| метричні фігури, розвивати логічне мислей ня учнів, пам'ять, увагу.
Обладнання: сигнальні картки, картки для групової робо^ ти, скорочений запис умови задачі.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
Добрий день! У добрий час Радо ми вітаєм вас! З миром зустрічаємо. Щастя вам бажаємо.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Математична розминка.
1. Числа 0, 5, 7, 4, 1, 3 збільшіть на 2.
2. Числа 10, 2, 5, 4, 5, 8 зменшіть на 2.
3. На скільки число 5 більше від числа З?
4. На скільки число 2 менше від числа 7?
5. Скільки вух у 3 зайчиків?
6. Скільки лапок у 2 котів?
Робота в парах. Порівняння виразів і чисел (с. 86, впр. 1
Порівняйте вирази і числа; числа і вирази.
7 □ 5 - 2 8 - 8 □ 8
4 □ 9 - 5 10 + 0 □ 10
Учні (пари) обмінюються зошитами і перевіряють правил ність виконання завдання одне в одного.
пііЦ
МО. |«>М
• Розв'язування задач за скороченим записом умови задачі. Побудова відрізків, (с. 86, впр. 3).
1 відрізок — 9 см
2 відрізок — ? на 4 см коротший -
9-4 = 5 (см)
Відповідь: 9 см
5 см •-•
9 см
«---•
Задача 2
1 відрізок — 4 см
2 відрізок — 9 см на ? довший
Порівняйте відрізки. Як дізнатися, на скільки один відрізок ївший від другого? (Потрібно від 9 відняти 4. 9-4 = 5 (см) Відповідь: на 5 см).
Фізкультхвилинка.
Раз! Два! Три! Чотири! П'ять! Разом будемо відпочивать. Взяли дружно руки в боки: Повороти, два прискоки. Сіли, встали, піднялись. Вліво, вправо нахились. Пострибали, відпочили, До роботи чемно сіли.
І. Робота над темою уроку.
Робота в групах. Розв'язування прикладів.
Знайти значення виразів.
1 група |
2 група |
3 група |
5 + 4-3 |
10-6 + 4 |
8-4-3 |
1+4 + 2 |
3 + 3 + 2 |
9-5 + 4 |
10-6-4 |
8-5-3 |
3 + 4 + 2 |
Представники груп презентують результати роботи.
Робота над задачами (с. 86, задачі 4, 5).
Задача 4
Гл. - 2 " Г. — 3 \ ? П. - 4 ]
(Доцільно провести роботу над задачею так, щоб учні зуміл використати переставну властивість дії додавання).
2 + 3 + 4 = 9 (с.)
3 + 2 + 4 = 9 (с.)
4 + 3 + 2 = 9 (с.)
Задача 5 (самостійно)
9 — 5 = 4 (в.)
• Робота з геометричним матеріалом (с. 86, впр. 7). '
Який квадрат складається з трикутника і п'ятикутника! (Третій).
V. Підсумок уроку.
1. Чим цікавим для вас був сьогоднішній урок?
2. Які висловлення істинні, а які хибні?
• Влітку йде сніг. (Ні).
• Всі птахи, літають. (Ні, страус — птах, але не літає).
• Одеса — столиця України. (Ні).
• Дніпро — це річка. (Так).