Новая папка_1 / ереддипл / 23,02 / математика
.docxНазва предмету: Математика
Затверджую:
Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Запис чисел під диктовку в нумераційній таблиці. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння чисел (ст. 94)
Мета: Навчати учнів записувати і порівнювати числа другого десятка; розвивати увагу; вміння аналізувати і співставляти; сприяти вихованню допитливості, інтересу до предмета.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, «Буратіно»
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Введення казкового героя
II. Повторення вивченого матеріалу
1. Усна лічба
Пряма і зворотна лічба в межах 20. 2. Математичний диктант
-
Запишіть числа 13; 18; 15,
-
Запишіть числа, в яких 1 десяток 7 одиниць; 1 десяток 2 одиниці; 1 десяток і 9 одиниць.
-
Запишіть число, яке на 1 більше, ніж 15; на 1 менше, ніж 12.
-
Запишіть число, наступне до числа 13; попереднє до числа 17.
-
Запишіть число, яке стоїть між числами 15 і 17.
3. Гра «Допоможи Буратіно»
-
Знайдіть помилки, яких припустився Буратіно.
8-2=5 4+6=9 6+3=10
5+4=10 7-3=2 9-4=6
2+8=9 9-5=5 3+7=8
4. Робота за індивідуальними картками
Картка 1 Картка 2 Картка З
8-2-2 6+3+1 2+5+3
3+3-4 10-5-4 8-6-1
5+3-5 9+1-7 10-1-7
8-7+5 8-8+7 4+4-5
6-1+0 6+4-5 3+6-1
III. Вивчення нового матеріалу
1. Повідомлення теми і мети
2. Робота з а підручником
Завдання 1
- Запишіть числа до нумераційної таблиці.
Завдання 2
-
Запишіть числа під диктування
3. Складання, запис і розв'язування прикладів за умовою підручника
- Скільки грошей в Алли? (10 + 5 = 15)
- Скільки у Наталки? (10 + 10 = 20)
- Скільки у Поліни? (10 + 1 = 11)
- Скільки в Оленки? (10 + 2 = 12)
- У кого з дівчат найбільше грошей? А в кого найменше?
4. Самостійна робота. Завдання 4
Запишіть числа цифрами (під диктовку вчителя).
-
Розгляньте малюнок.
-
Хто сидить ліворуч? праворуч?
—Чия маса більша — кота чи собаки?
-
Обґрунтуйте свою відповідь,
5. Порівняння чисел другого десятка. Завдання 6
Нагадую про місце десятків і одиниць у числі.
6. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 7
-
Скільки всього гвоздик розквітло? Повідомте всі можливі відповіді.
Фізкультхвилинка
IV. Закріплення та поглиблення набутих знань
1. Робота в зошиті
Завдання 1
Нагадуємо як називаються числа при віднімання. Заповнюємо таблицю.
Завдання 2
Обчислити вирази, в яких від’ємник 6.
9-6=
6-4=
6+4=
1+6=
10-6=
8-6=
Завдання 3
Записати числа:
Менше від 12, більше за 10 - …
Менше від 20, більше за 18 - …
Завдання 4
Порахувати скільки всього чотирикутників. Скільки трикутників.
V. Підсумок уроку
- Скільки десятків мають числа: 15,18, 20, 12,10.
- Молодці, ви гарно попрацювали.