Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 27,02 / математика

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
22.17 Кб
Скачать

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Лічба в межах 20. Попереднє й наступне числа. Додавання і віднімання виду 14 + 1, 17 – 1. Розв’язування задач (ст. 97)

Мета: Формувати вміння додавати і віднімати в межах 20 на основі знань про попе­реднє й наступне число, розв'язувати задачі вивчених видів; розвивати увагу, мис­лення дітей; виробляти самостійність у роботі; виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й добувати знання.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба. Гра «Мовчанка»

9 15

8 6 19 18

+ 10

- 10

5 7 16 12

2 3 20 14

4 13

2. Гра «Хто краще обчислює?»

Хлопчики з'єднують числа таким чином, щоб сума була менше 10, записують відповідні рівності. Дівчатка з'єднують числа таким чином, щоб сума дорівнювала 10, записують відповідні рівності.

Менше 10 Дорівнює 10

8 5 5 3

4 7 7 8

5 1 4 5

2 3 2 6

3. Гра «День — ніч»

5 + 2 – 3 + 1 – 2 =

9 – 2 – 1 – 5 + 2 =

6 – 3 + 5 – 7 + 2 =

8 – 4 – 2 + 0 + 1 =

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Підготовча робота

- Збільшіть на 1 числа: 1; 2; 3; 4;. 5; 6; 7; 8; 9.

- Ми отримали послідовний ряд чисел від 2 до 10. Як він утворився?

- Що означає «додати до числа 1»?(Означає отримати наступне число.)

2. Пояснення нового матеріалу вчителем

  • Продовжимо додавати по 1, починаючи з 10 і до 20.

  • Які числа отримали? (Наступні)

  • А тепер будемо віднімати по 1, починаючи з 20.

  • Які числа отримали? (Попередні)

3. Робота з а підручником (ст. 97). Первинне закріплення

Завдання 1

Спишіть, заповнюючи пропуски. Назвіть, які числа були пропущені.

Завдання 2

Нагадую, що спочатку ми записуємо менше число, а потім — більше.

Завдання 3

- Поясніть, як склали приклади: 14 + 1 = 15; 17 - 1 = 16 .

  • До якого числа треба додати 1, щоб отримати 12; 17; 20?

  • Від якого числа треба відняти 1, щоб отримати 10; 14; 18?

4. Розв'язування прикладів. Завдання 6

1-й, 2-й стовпчики — з коментуванням; 3-й, 4-й, 5-й — самостійно.

5. Розв'язування задач. Завдання 5

- Яке запитання задачі?

- Якщо нам потрібно дізнатися скільки іх стало, обто скільки разом, яку дію виконаємо?

- Який приклад складемо? (4 + 3 .= 7 (с.))

6. Гра «Хто що полічив?». Завдання 6

  • Яке число написано біля кошеняти? (10)

  • Кого полічило кошеня? {Рибок)

  • Чому кошеня рахувало рибок?

  • Яке число написано біля жабеняти? (12)

  • Кого полічило жабеня? (Метеликів)

  • Чому жабеня'рахувало метеликів?

  • Яке число написано біля мишеняти? (6)

  • Що полічило мишеня? (Колоски)

  • Яке число написано біля песика? (3)

  • Кого полічив песик? (Курчат)

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Робота в зошитіЗавдання 1

Записати числа більші від 11 і менші від 17.

2. Скласти задачу за малюнком

В першому ящику 10 кг яблук, а в другому на 4 кг менше. Скільки кілограмів яблук в другому ящику?

  • Яке запитання задачі?

  • Якщо нам потрібно дізнатися наскільки в 2-му більше ніж в 1- му, то яку дію виконаємо?

  • Який приклад скдалемо?

3. Розв’язати приклади

5 + 5 + 2 = 10 – 6 + 5 =

3 + 7 + 4 = 16 – 6 + 4 =

4. Накреслити відрізки

Один довжиною 1 дм 2 см, а другий – 10 см. Який відрізок коротший?

V. Підсумок уроку

  • До якого числа треба додати 1, щоб отримати 12; 17; 20?

  • Від якого числа треба відняти 1, щоб отримати 10; 14; 18?

Соседние файлы в папке 27,02