Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
31.74 Кб
Скачать

Предмет:трудове навчання

Затверджую:

Тема. Комбіновані роботи. Конструювання найпростіших виробів, іграшок за допомогою засвоєних раніше технологій. Практична робота: виготовлення іграшки «Горіховий човник».

Мета. Навчити учнів конструювати іграшка за допомогою раніше засвоєних технологій. Розвивати образне мислення, уяву, фантазію. Виховувати бажання працювати.

Обладнання. Горіхова шкаралупа, пластилін, зубочистка або гілочка, кольоровий папір, ножиці; ілюстрації: човники. Хід уроку

I. Підготовка робочих місць (перед початком уроку).

II. Організаційний момент. Весна привітно шумить зеленим листом, а струмочки чекають на ваші саморобні човники.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Пливе, пливе річкою. Зовсім новий. Саморобний човник мій. Паперовий. Я очей із човника. Не спускаю,. Я іду по берегу. І співаю: - Пливи, пливи, човнику, за водою, подружися з хвилею голубою. ( Грицько Бойко) - На уроці ми виготовимо незвичайну іграшку «Горіховий човник».

IV. Розгляд зразків виробів. - Із яких деталей виготовлено виріб? - За допомогою чого скріплюються деталі?

V. Технологія виготовлення виробу. 1) Скатай невеличку кульку пластиліну та помісти її на дно половинки шкаралупи горіха. 2) З кольорового паперу виріж вітрило трикутної або чотирикутної форми. Наскрізь проткни зубочисткою. Це – щогла з вітрилом. 3) Зі складеного навпіл паперу виріж прапорець та приклей його на верхівку зубочистки. 4) Устроми зубочистку в пластилін, з’єднуючи щоглу з човником.

VI. Планування наступних трудових дій. Відбір матеріалів та інструментів.

VII. Повторення правил техніки безпеки.

VIII. Самостійна робота.

Фізкультхвилинка.

Із куща ліщини білка руки вгору із поворотом кистей

Нахилила дітям гілку, нахили вліво, вправо піднятих догори рук

З'їжте, любі, смакоти,

Щоб скоріше підрости. масаж лиця від основи носа до вух

На тобі, окатий синку, масаж очного яблука вказівним пальцем

Три і два даю в торбинку. натискування вказівним пальцем на очне яблуко їх одразу не гризи, повороти голови вліво і вправо

Спершу скільки всіх скажи, піднімання і опускання плечей, руки на поясі.

IX. Продовження самостійної роботи.

X. Аналіз учнівських виробів. Уявіть, що ми запускаємо нашу «флотилію» на воду.

Човник

Пальці рук щільно притиснути один до одного, між долонями залишається невеликий простір, у який діти вміщують виготовлені власними руками човники. Поки вчитель читає вірш, діти виконують рухи, імітуючи плин човника по річці.

Хвилі носять човник наш.

Він пливе по річці.

Не боїться потонути,

Хоч і невеличкий.

XI. Підсумок уроку.

XII. Прибирання робочих місць.

Соседние файлы в папке 24,02