Новая папка_1 / ереддипл / 18,03 / математика
.docПредмет: математика
Затверджую:
Тема. Зменшення чисел до 10. віднімання числа частинами. Задачі на різницеве порівняння.
Мета: вправляти учнів у засвоєнні назв чисел при відніманні; продовжити роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі та на зменшення числа на кілька одиниць; вдосконалювати навички усної лічби; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці-схеми задач, силуетні малюнки предметів.
Хід уроку
І.Організація класу
1.Привітання
ІI. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба ланцюжком
17 – 10 – 4 + 6 + 10 = 19 2 + 2 + 4 – 3 + 5 + 10 = 15
2. Гра «Завантаж машини»
Розкласти кубики по машинах з відповідними числами.
— Який кубик не помістився на машинах? (17) Чому?
3. Гра «Розжени хмарки»
4 + = 10
+ 5 = 15
16 – = 6
+ 2 = 12
10 + = 20
4. Математичний диктант
-збільшити на 4 числа:3,5,6
- зменшити на 5 числа: 10,7,8
IIІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Скласти приклад на додавання й на віднімання за малюнком (за вибором учителя). Повторити назви компонентів при відніманні та додаванні.
2. Розв’язання прикладів. Підкреслити в них від’ємники (С. 106, № 1).
3. Фізкультхвилинка
4. Самостійна робота
- працюють у зошитах на друковані основі ст. 21
5. Розв’язання задач
У саду росло 10 кущів смородини. Три кущі викопали. Скільки кущів залишилось?
— Як ви думаєте, викопали — це забрали чи додали? Залишилось менше чи більше? Якщо менше, то якою дією будемо розв’язувати задачу?
6. Робота з підручником
Розв’язання задачі № 4.
-Скільки питань у задачі?
- Прочитайте перше питання задачі, а потім – друге
- Отже, в задачі дві дії
- Як дізнатися скільки було динь у другому ящику?
- Як дізнатися скільки всього було динь?
- запишіть розв’язання задачі в зошит
7. Креслення відрізків
I — 14 см,
II — на 4 см коротший
III — на 5 см коротший за II
Пояснення слова коротший. Яким словом можна його замінити?
8. Вправа на увагу, пам’ять
На слово «день» діти розглядають картку з фігурами. На слово «ніч» — заплющують очі. В цей час учитель міняє картку на іншу, де одна фігура замінилась. За командою вчителя діти розплющують очі, дивляться на картку і називають, що змінилось.
IV. Підсумки уроку
Робота з геометричним матеріалом
-
Виміряйте довжину відрізків
-
Запишіть її спочатку в сантиметрах, а потім в дециметрах
12см=1дм2см 13см=1дм3см