Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
14
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
43.52 Кб
Скачать

Предмет:Музичне мистецтво 

Затверджую:

Тема: Можливість музики у вираженні почуттів Мета: сприяти засвоєнню початкових знань, елементарних уявлень і понять про звуки;  вчити учнів вмінню розрізняти шумові та музичні звуки;  сприяти набуттю початкового досвіду із створення художніх образів у процесі власної елементарної творчості;  розвивати чуттєво-емоційну сферу, здатність розуміти та інтерпретувати твори мистецтва відповідно до вікових можливостей;  сприяти розвитку в учнів образного мислення, уяви, фантазії, спостережливості, слухової пам’яті;  виховувати потребу дітей у художньо-естетичному самовдосконаленні.  Обладнання: дитячі музичні шумові інструменти, синтезатор, папір, олівці, підручник Аристової Л.С. «Музичне мистецтво. 1 клас.»  Хід уроку:  1. Організаційний момент та самовизначення до діяльності.  Під музичний супровід діти заходять до класу  (поспівка-марш «Доброго дня»).  2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.  Як минає тепле літо,  То спішать до неї діти.  Сміх і гам дзвенить довкола –  Відкриває двері…? (Школа).  - Так, любі, сьогодні школа відчинила для вас свої двері. На уроках математики вас навчать рахувати, на уроках читання – читати, на уроках письма навчають писати, а як ви вважаєте, чого ми будемо навчатися на уроках музики ?  - Співати.  - Правильно, а ще слухати та розуміти музику, грати на дитячих музичних інструментах. будемо вчитися висловлювати свої почуття за допомогою співу та рухів під музику.  3. Сприйняття та засвоєння учнями нового начального матеріалу.  Вступне слово вчителя.  - Ми живемо у океані звуків. Все навколо нас звучить. Діти, як ви розумієте ці слова? Хто може пояснити ?  - Що ви чуєте, коли прокидаєтесь вранці?  - (Спів пташок за вікном, стук дверцят, дзвін посуду, мурчання кішки, за вікном гуркіт машини…)  - А що ви почули сьогодні вперше?  - Шкільний дзвоник.  - Так, це ваш перший шкільний дзвоник.  (Зачитується вірш Л. Храпливої «Дзвіночок»)  Дзвонить дзвіночок:  - Дзень, дзелень !  Сміється сонце.  Збудився день !  Кличе дзвіночок:  - Бім-бам, бім – бам!  В школу збиратися час школярам.  Вчить пташка-мати  Своїх пташенят,  В гору здійматися,  В хмари злітать.  Вчить рідна школа  Вас, школярів,  Щоб рідну мову  Кожен любив.  Славне минуле.  Щоб кожен знав,  Про Україну,  Щоб пам’ятав.  В школу ідете  В радісний час.  Сонце сміється,  Вітає вас.  Щастя в науці  Бажає вам,  Перший ваш дзвоник:  - Бім - бам! бім – бам!).  - Ось і ваше шкільне життя розпочалось із радісного гомону першого дзвоника. А таким перший дзвоник описала у своїй пісні автор слів і музики Наталія Май.  (Слухання пісні Н.Май «Перший дзвоник»)  - Чи сподобалась вам пісня?  - Схожий дзвоник, про який розповідається в пісні з нашим першим дзвоником?  - Що їх об‘єднує?  - А чи хотіли б ви так гарно співати, як виконавці пісні про перший дзвоник?  - А для цього треба гарно працювати на уроці музичного мистецтва, бути гарними слухачами та виконавцями.  - Але в нашому житті є й інші звуки, які нас оточують. Вони бувають гучні та тихі, довгі та короткі, високі та низькі  (демонструються різні за гучністю і тривалістю музичні та шумові звуки).  - А які звуки вам подобаються ?  - (Звуки маминого голосу, спів пташок…)  - Так, це звуки, які наповнюють наше життя та роблять його цікавим, емоційним, радісним.  Але є й особливі звуки: вони чисті, дзвінкі, наділені смисловою та емоційною виразністю – це музичні звуки.  Вони народжуються під час гри на музичних інструментах, або у процесі співу.  (Виконання музичних звуків на різних інструментах)  Отже, звуки бувають шумові: кроки, тріск, оплески, гуркіт, та музичні – це звуки, які можна проспівати або зіграти, вони мають певну висоту.  Найприємнішим для людини є звук власного імені, тому сьогодні на уроці ми познайомимось з вами, проспівавши своє ім‘я.  ( вправа «Моє ім'я» проводиться за таким алгоритмом:  • Називаю своє ім'я: «Я – Інна Михайлівна», потім вільно його проспівую. Наступній етап – простукування ритмічного малюнку імені на тамбурині.  • Учні по черзі беруть із столу розкладені музичні інструменти, які їм найбільше подобаються.  • Надаю можливість ознайомитися зі звучанням обраного музичного інструменту.  • Дитина називає своє ім‘я, проспівує його, а потім вистукує ритмічний малюнок на музичному інструменті.  Така вправа полегшує знайомство із дітьми, знімає напругу першого уроку та надає можливість краще пізнати дітей, а дітям ближче познайомитися із вчителем).  – Ми з вами познайомились, але не привітали один одного, тож давайте побажаємо нашій Мар‘янівці, усім односельцям доброго дня.  (Розучування поспівки – маршу «Доброго дня» ).  Доброго дня, доброго дня !  Рідна Мар’янівко, люба моя !  Сонце нам шле, всім шле привіт!  Доброго дня, тобі світ !  • розучування поспівки «Доброго дня» в маршовому ритмі за допомогою прийому «Луна» пофразово.  • Спів, маршування на місці.  • Супроводження співу та маршування грою на шумових інструментах.  • Обмін музичними інструментами.  • Вираження отриманих вражень учнів через малюнок.  • Прошу учнів намалювати свій ранок на папері  • Презентація власних малюнків.  4. Узагальнення та систематизація знань  Ось ми і стали виконавцями музики. Співали власне ім‘я, грали на різноманітних музичних інструментах, вивчили поспівку «Доброго дня», дізнались про те, що звуки бувають музичними і шумовими, а ще більше про різноманітність музичної мови ми дізнаємось на наступних уроках. 5. Рефлексія  • Як називається пісня, яку ми слухати на уроці?  • Які звуки ми почули на уроці?  • Які звуки ми називаємо шумовими, а які музичними?  • Ким ми були на уроці Виконавцями, чи слухачами?  • За допомогою чого ми виконували музичні твори?  • Як називають людей, які виконують музичні твори за допомогою голосу?  Вихід з класу під звучання пісні Н.Май. «Перший дзвоник».

Соседние файлы в папке 12,02