Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
37.38 Кб
Скачать

Предмет: природознавство

Затверджую: 

Тема. Як захищати рослини рідного краю?

Мета: розповісти учням про Червону книгу, про червонокнижні рослини рідного краю; вчити дотримуватися правил культурного поводження серед природи.

Обладнання: ілюстрації, презентація, ноутбук

ХІД УРОКУ

I.   Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

—  Які дикорослі рослини вам найбільше подобаються?

—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які дикорослі рослини перебувають у небезпеці.

III.        Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 100-101)

—  Пригадайте: як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?

Робота в групах

—  Розгляньте малюнки на с. 100.

—  Які рослини, зображені на марках, ви знаєте?

—  Чому рослини називають природним багатством?

—  Поміркуйте: від кого і від чого потрібно охороняти рослини?

—  Деякі рослини і тварини можуть зникнути. Тому їх занесли до Червоної книги України. Усі вони охороняються законом.

—  Для чого створено Червону книгу України?

—  Про що сигналізує червоний колір?

—  До чого він закликає всіх людей?

—  Розгляньте на с. 101 фото деяких рослин, занесених до Червоної книги України.

—  Чи бачили ви в природі ці рослини?

—  Де ви їх бачили?

—  З’ясуйте, які з рослин, занесених до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику.

 Завдання для друга природи рідного краю

—  Складіть розповідь про пригоду рослини, яка потрапила до Червоної книги.

Робота в парах

—  Запропонуйте, що, на вашу думку, можна зробити для охорони зникаючих рослин свого краю.

—  Як ви розумієте прислів’я: «Багато лісу — не губи, мало лісу — бережи, нема лісу посади»?

—  Разом із дорослими підготуйте розповідь про червонокнижну рослину рідного краю.

2.  Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

Вікторина «Яка квітка?»

• Я перший розквітаю серед гаю,

І білий, наче сніг, я колір маю.

Хто я? Відгадайте!

Ви мене не ображайте,

Не зривайте, не топчіть,

Хочу довго-довго жить.

То хто ж я? (Підсніжних,)

• На стеблинці волохатій

Шість пелюсток лілуватих.

Гарна квітка — навіть в сні

Усміхається мені. (Сон-трава)

• Лікувальну силу маю,

Жовтим цвітом розцвітаю.

Називають ключ весни!

Як я звуся? Ти скажи! (Первоцвіт)

• Цвіте травневою порою,

Її знайдеш в затінку лісовому,

На стебельці, як намистинки вряд,

Квіти духмяні висять. (Конвалія)

• Я найперша розквітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка?

Бо мене не стане влітку. (Пролісок)

• Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті. (Лілії водяні)

Висновок. Таких рослин, як конвалія, сон-трава, дзвіночки, підсніжники, проліски, у наших лісах мало, вони охороняються законом.

V.        Підсумок уроку

—      Як діяльність людей впливає на дикорослі рослини?

—      Від кого і від чого потрібно охороняти рослини?

—      Для чого створено Червону книгу України?

—      Які рослини, занесені до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї?

Соседние файлы в папке 05,03