Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
36.86 Кб
Скачать

Предмет: природознавство

Затверджую:

Тема. Які люди дбають про охорону тварин у твоему краї?

Мета: збагатити знання учнів про охорону тварин; розвивати спостережливість, кмітливість, вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки; виховувати любов до природи, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання: ілюстрації, ноутбук

ХІД УРОКУ

I.   Організаційний момент

II.  Повідомлення теми і мети уроку

—  Ви вже багато знаєте про тварин.

—  Як ви вважаєте, чи треба охороняти тварин? Для чого?

—  Сьогодні ви дізнаєтеся, чому більшість диких тварин нашого краю потребують захисту.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1.  Робота за підручником (с. 1 04-105)

—  Пригадайте: яку користь приносять людям комахи, риби, птахи і звірі?

—  Роздивіться фото на с. 104 та складіть розповідь за малюнками про значення тварин.

—  Розпитайте їжачка Хитрячка, як живеться диким тваринам у лісах, на луках, у степах?

—  Чи не заважають люди та тварини одне одному?

—  Чим люди можуть допомогти диким тваринам?

—  Чому потрібно охороняти тварин?

—  Що ви знаєте про Червону книгу України? Для чого вона створена?

—  У кожній місцевості є тварини, яких залишилося дуже мало. Вони зникають, бо люди на них полюють, знищують місця їхнього мешкання — ліси, луки, забруднюють річки й озера. Тому тварин потрібно охороняти. Щоб зберегти тварин, які зникають, їх заносять до Червоної книги України. Таких тварин заборонено знищувати.

—  Розгляньте на с. 105 фото деяких тварин, занесених до Червоної книги України.

—  Назвіть цих тварин.

—  Чому багато диких тварин зникає?

—  Дізнайтеся, які з тварин, занесених до Червоної книги України, можна зустріти у нашому краї? Скористайтеся довідковим бюро у підручнику.

Завдання для друга природи рідного краю

—  Від кого і від чого треба охороняти тварин? Розкажіть про тварину, яку потрібно охороняти.

2.  Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Гра «Хто у лісі живе?

Назвіть тварин, які живуть у лісі: білка, горобець, рись, їжак, ластівка, бурий ведмідь, гуска, лелека, лось, шишкар, дятел, мурашка, зозуля.

—Як потрібно поводитись у природі, щоб не заподіяти шкоди тваринам?

—       Чому багато видів тварин стають рідкісними?

—       Кого називають санітарами лісу?

—       Чим корисні птахи лісу? (Знищують безліч комах, які пошкоджують дерева.)

2.  Поетична хвилинка

Світ прекрасний навколо тебе —

Сон де ясне і синє небо,

Птахи і звірі, гори і ріки —

Нехай він буде таким навіки!

Нехай людина добро приносить —

Бо світ навколо любові просить.

А Потапова

V.      Підсумок уроку

—       Як живеться диким тваринам у лісах, на луках, у степах?

—       Чому потрібно охороняти тварин?

—       Чому на Землі зникають деякі тварини?

—       Що ви скажете тим, хто розорює пташині гнізда, мучить птахів, малят звірів?

—       Від кого і від чого треба охороняти тварин?

—       Як люди взимку повинні допомагати диким тваринам?

—       Чим конкретно допомагає тваринам кожен з вас?

—       Яку участь в охороні тварин можуть узяти учні? (Заготовляти корми для лісових тварин, для птахів.)

Соседние файлы в папке 12,03