Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 03.03 / письмо 03.03

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
19.23 Кб
Скачать

Дата: 03.03.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Читання алфавіту. Письмо під диктовку рукописного алфавіту

Мета: Нагадати учням про алфавіт, повторити назву кожної букви, поєднання букв; під­сумувати навички учнів з письма, набуті протягом року; вчити працювати у зошиті без друкованої основи; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; ви­ховувати охайність.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота над загадками

Хтось на біле полотно

Чорне висипав пшоно.

Як зумієш позбирати,

Зможеш книжку прочитати. (Букви.)

Букви всі — від А до Я,—

Як одна міцна сім'я.

Варто всіх у цій родині

Знати грамотній дитині. (Абетка)

  • Усі букви від А до Я живуть у місті Алфавіт. Букви живуть, як одна дружна сім'я.

2. Робота над віршем

ОДНА СІМ'Я

Зранку випав перший сніг.

Всюди чути гамір, сміх,

Та не видно щось ніде

Літер А, Б, В, Г, Ґ, Д...

— Мабуть, справи в них свої,—

Кажуть Е, Є, Ж, З, И, І, ї,

Доведеться, як не гірко,

Нам самим іти на гірку...

— Ні, давайте заберем

Букви Й, К, Л та М! —

Раптом Н, О, П, Р, С

Підстрибнули до небес:

— Заберіть на гірку й нас,

Ми всі маєм вільний час!

— Ми також! — слідом кричать

Т, У, Ф, X, Ц та Ч.

Букви Ш, Щ, Ю і Я

Мовлять: — Ми — одна сім'я,

І тому всі тридцять три

Покатаємось з гори!

— Мусить бути саме так! —

Їх підтримав М'який Знак.

  • З якої букви починається абетка?

  • Якою буквою закінчується?

  • Скільки голосні букви ви знаєте? (10)

  • Які це букви? (е, а, у, і, ї, є, ю, я, о, и)

  • Які букви позначають два звуки?

  • А яка буква не позначає жодного звука?

3. Читання алфавіту за таблицею

III. Вправи з письма

1. Диктант рукописного тексту

Діти працюють за с. 53 зошита.

Фізкультхвилинка

2. Списування з друкованого тексту

Діти переписують перший стовпчик з вірша Т. Г. Шевченка «Тече вода з-під явора» (ст. 143)

IV. Підсумок уроку

  • Чого навчалися на уроці?

  • Чи запам'ятали українську абетку?

  • Скільки у ній літер?

  • Які звуки вони позначають?

  • Які літери не позначають жодного звука?

Соседние файлы в папке вторник 03.03