Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / вторник 17.02 / письмо 17.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
62 Кб
Скачать

Дата: 17.02.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Письмо великої букви Щ, буквосполучень та слів з нею. Складання і записування речень

Мета: Вчити учнів писати велику букву Щ, поєднувати її з іншими буквами; розвивати мову, вміння визначати звуки [шч], які позначаються однією буквою, зіставляти елементи букв; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота за малюнком зошита (ст. 40)

- Розгляньте малюнок.

- Що на ньому зображено?

- Що робить дівчинка?

- Що зображено внизу малюнка? (Земля, в яку покладені зернятка, і вони проросли.)

  • Які це можуть бути зернятка? (Квасоля, соняшник..,)

  • А як ви гадаєте, чому так посміхається сонечко?

2. Упізнавання звуків [шч] у вірші

Букві Щ сказала Ш:

Ти стрибаєш, як лоша Я на тебе дуже схожа,

Хоч стрибати так не можу...

А відгадка тут проста: Я — з хвостом,

Ти — без хвоста.

3. Ознайомлення з буквою

  • Вимовте слово щиглик. Назвіть перший звук.

  • Якою буквою позначається сполучення звуків [шч]?

3. Читання складів з буквою Щ

III. Аналіз будови букви з переліком її елементів

- З яких елементів складається рукописна велика буква Ш? (З трьох прямих подовжених ліній із заокругленням унизу і невеликої петлі, останній елемент заокруглюється вужче і переходить у петлю.)

IV. Засвоєння конфігурації літери Щ

1. Графічний аналіз великої букви Щ

Порівняння елементів вивчених великих букв Ц й Ш.

  • З якою буквою вона має найбільше спільного?

2. Показ написання букви на дошці з поясненням

Демонструю дітям на дошці і коментую.

3.Писання учнями букви в повітрі з орієнтацію на показ учителя.

Учні пишуть малу букву Щ під лічбу: «і-раз-і-два-і-три-і-чотири-і». Допи­сують букву в рядку. У наступному рядку пишуть склади Що, Щоб, добирають слова з цими складами.

4. Аналіз зразка букви в зошитах

Діти прописують 2 рядки велиої букви Щ.

V. Вправи з письма

1.Письмо великої рукописної букви Щ.

- Велика буква Щ пишеться, як велика буква Ш, але її останні?, заокруг- лення вужче, і пишеться воно, не відриваючи руки, з петлею вниз.

Діти пишуть велику букву Щ у двох рядках під лічбу: «і-раз-і-два-і-три-і- чотири-і».

2. Письмо слів великою буквою Щ.

  • Прочитайте слова.

  • Складіть з ними речення.

  • Назвіть слова, в яких є ці склади.

  • Отже, буквосполучення Що може бути частиною слів (щока, щодня, щогла, дещо), а може бути питальним словом, тоді біля нього ставлять знак питання.

Фізкультхвилинка

4. Письмо речення

У зошиті наводять речення

5. Закріплення навичок письма вивчених букв

- Слова Україна і Батьківщинаблизькі за значенням. Які ще слова можна дібрати? (Вітчизна, рідний край)

6. Диктант

Щука, щітка, дощ, кущ, лящ, щавель, ящірка, щиро, щедро, борщ, щічки, щасливі, блищить, хрущ, щиглик.

Щаслива наша Батьківщина.

7. Розфарбовування малюнка (ст. 40)

VI. Підсумок уроку

  • Яку букву ми сьогодні писали?

  • Скільки звуків вона має? Які?

Розучування вірша за допомогою методу асоціативних малюнків

  • Щиглик дуже гарним став, щітку він собі придбав.

  • Пір'я чистити щодня змалку вчили пташеня.

Соседние файлы в папке вторник 17.02