Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / субота 07.03 / природозн 07.03

.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
23.71 Кб
Скачать

Дата: 07.03.15

Назва предмету: Природознавство

Затверджую:

Тема: Які культурні рослини вирощують у рідному краї

Мета: ознайомити з культурними рослинами рідного краю, вчити називати їх; розвивати вміння виділяти головне в навчальному матеріалі; виховувати повагу до хліба.

Обладнання: підручник, відео матеріал, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Перевірка домашнього завдання

А) Підсумок спостереження

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Які місяці ви знаєте?

- Яка наступна пора року?

Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання

- Що таке Червона книга України?

- Що означає червоний колір?

- Які рослини занесені до Червоної книги України?

III. Актуалізація опорних знать

1. Бесіда

- Розгляньте малюнки (огірок, соняшник, вишня, смородина).

- Чим схожі всі ці рослини? (їх посадила і виростила людина.)

IV. Повідомлення теми і мети уроку

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які саме умови потрібні для життя культурних рослин.

V. Формування нових знань, умінь і навичок

1. Робота з підручником (ст. 78-79)

- Розгляньте фото на с. 78. Назвіть зображені рослини. Зеленими кружечками накрийте овочеві рослини, а червоними кружечками — плодово-ягідні.

- Чи знаєте ви, які овочеві рослини вирощують на полях і городах вашої місцевості?

- Які плодово-ягідні рослини вирощують у садах вашої місцевості?

- Розгляньте фото на с. 79.

- Які рослини ви впізнали? Назвіть їх.

- Які рослини називають зерновими?

- Чи знаєте ви, які зернові рослини вирощують на полях у вашій місцевості?

- Порівняйте зображені на малюнках зернові рослини.

- За якими ознаками ви впізнали кукурудзу?

- Чи знаєте ви, які страви готують з пшениці?

- Як ви ставитеся до хліба?

- Які овочі потрібні, щоб зварити борщ?

Фізкультхвилинка

2. Перегляд відео про культурні рослини

- Які рослини ви запам’ятали з відео?

- Які вирощують в нашому краї?

VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в парах. Гра «Знайди пару»

  • До кожного слова першого стовпчика знайдіть пару з другого

стовпчика і з'єднайте їх стрілочкою. Поясніть свій вибір.

цибуля льон

груша жито

пшениця картопля

бавовна слива

піон нарцисс

- Де люди можуть вирощувати всі ці культурні рослини? (У саду, в городі, в полі)

- Яку першу пару ви знайшли? (Цибуля — картопля)

- Що це? Де їх вирощують? Як називаються ці рослини? Наведіть

свої приклади овочевих рослин.

- Друга пара: груша — слива.

- А це що? Де вони ростуть? Як називаються ці рослини? Наведіть свої приклади плодово-ягідних рослин.

- Третя пара: пшениця — жито.

- Де вирощують ці рослини? Щодня ви їсте хліб. Його печуть з бо­рошна, а борошно отримують із зерен пшениці, іржі, ячменю, вівса. Як вони називаються?

- Четверта пара: бавовна — льон.

- Хто знає, що це за рослини?

- П'ята пара: піон — нарцис.

- Що це? Для чого їх вирощують?

2. Гра «Потрібно — не потрібно»

Учитель каже: «Я хочу посадити овочі на городі. Картопля по­трібна?». Діти відповідають: «Потрібна». Учитель перераховує ово­чеві рослини, називає також фруктові. Коли закінчили «висаджувати» овочі на городі, гра триває — «саджають» фрукти (ягоди) в саду. Учи­тель під час перераховування фруктів називає овочі. Перемагає учень, який жодного разу не припускався помилки.

3. Гра «Збираємо врожай»

Учні об'єднуються в команди. Одна з них «збирає» овочі, інша — фрукти. Збирати можна реальні предмети чи малюнки з їх зображен­ням. Перемагає команда, яка швидше виконала завдання.

VI. Підведення підсумків

- Які рослини називають культурними? Наведіть приклади куль­турних рослин.

- Для чого людина їх вирощує?

- Які ви знаєте групи культурних рослин? Наведіть приклади.

- Чи всім культурним рослинам потрібна однакова кількість води, сонячного світла і тепла?

- Що вирощують у вашому краї?

Соседние файлы в папке субота 07.03