Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
4
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.37 Кб
Скачать

Дата: 26.02.15

Назва предмету: Математика

Затверджую:

Тема: Додавання і віднімання чисел в межах 20 на основі нумерації. Складання і обчислення виразів за текстовою. Розв’язування прикладів і задач. Порівняння виразу та числа (ст. 98)

Мета: Формувати в учнів уміння додавати й віднімати в межах 20 на основі знань про попереднє й наступне числа; розв'язувати задачі і приклади вивчених видів; розвивати увагу, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати акуратність, працьовитість.

Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Усна лічба

Зменшуване

12

18

Від'ємник

10

10

10

Різниця

5

8

6


  • Як називаються числа при відніманні?

  • Як знаходили зменшуване; від'ємник; різницю?

2. Робота з математичним віялом

- Збільшити на 1 числа: 11; 16; 12; 15.

- Зменшити на 1 числа: 13; 17; 19; 18.

3. Гра «Істинні – хибні висловлювання»

  • Улітку йде сніг.

  • Усі птахи літають.

  • Одеса — столиця України.

  • Дніпро — річка.

III. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Математичний диктант. Завдання 1

  • Знайдіть різницю чисел: 8 і 2; 10 і 7.

  • Знайдіть суму чисел: 8 і 2; 4 і 5.

  • Від'ємник 4, зменшуване 6. Знайдіть різницю.

  • Знайдіть різницю чисел 9 і 2, а потім порівняйте різницю і від'ємник.

2. Самостійна робота. Завдання 2

  • Обчислюєте самостійно, потім перевіримо всі разом.

10 – 5

5 + 4

9 – 8

1 + 9

10 – 8

3 + 7

20 – 1

20 - 10

3. Робота над задачею. Різницеве порівняння чисел. Завдання 3

- Яке запитання задачі?

- Яка маса капусти? (4 кг)

- Яка маса гарбуза? (7 кг)

- На скільки кілограмів маса капусти менша від маси гарбуза?

- Яку дію виконаємо? (Віднімання)

- Який приклад складемо? (7 – 4 = 3 (кг))

4. Завдання з логічним навантаженням. Завдання 4

- Скільки пар шкарпеток?

- Скільки шкарпеток без пари?

- Скільки всього шкарпеток?

4. Порівняння виразу і числа. Завдання 5

Учні виконують завдання з коментуванням біля дошки.

5. Розв'язування задачі. Завдання 6

- Яке запитання задачі?

- Нам потрібно дізнатися скільки їх всього!

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення та поглиблення набутих знань

1. Робота в зошиті. Завдання 1

У нас є записані числа, а нам потрібно дізнатися суму і різницю цих чисел.

2. З’єднати задачі з їх розв’язаннями. Завдання 2

1) У Юрка було 10 зошитів. 4 зошити він списав. Скільки зошитів залишилось у Юрка? (10 – 4 = 6)

2) У Юрка залишилося 10 зошитів у клітинку і 4 зошити в лінійку. Скільки всього зошитів залишилось у Юрка? (10 + 4 = 14)

3) У Юрка 10 зошитів у клітинку і 4 в лінійку. Скільки всього зошитів у Юрка? (10 + 4 = 14)

4) У Юрка було 10 зошитів у клітинку, а в лінійку – на 4 зошити менше. Скільки зошитів у лінійку було в Юрка? (10 – 4 = 6)

Зачитую умову кожної задачі, розв’язуємо її, потім шукаємо правильне розв’язання.

3. Розв’язати нерівності

15 – 1 … 10 + 4 16 + 1 … 10 + 6 20 – 1 … 19 – 1

18 – 8 … 20 – 10 12 – 2 … 9 + 1 7 – 7 … 4 + 6

V. Підсумок уроку

20 – 1, 10+ 5, 17 – 7, 18 – 1.

Соседние файлы в папке четверг 26.02