Новая папка_1 / УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ
.docxУДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ВИКОНАННЯ ТВОРЧИХ ПИСЬМОВИХ ЗАВДАНЬ. ПИСЬМО В ЗОШИТІ БЕЗ ДРУКОВАНОЇ ОСНОВИ
Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; вчити виконувати творчі письмові завдання, писати в зошиті без друкованої основи; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
-
Повторення правил сидіння за партою під час письма
-
Повторення гігієнічних правил письма
-
Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в по- зітрі рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.
-
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-
РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Письмо букв Л, У, В, К, М, Р, Я, З, Щ
Учням пропонують навести букви по пунктирах, знайти схожі елементи у поданих буквах.
Вірші про букви
-
— л — Я
Десь пропала буква О. Ми шукаємо давно.
Де ж поділася вона?
Не знайдемо до темна. А вона, от чудасія! Всілась букві Л на шию. І від радості сія: — Ось Де Я! Ось де Я!
Л —М З букви Л для цирку Змайстрували гірку, Щоб катались звірі І жили у мирі. Прибігає тут осел І з'єднав дві букви Л. Вийшла гойдалка, гамак Й буква М. А чи не так?
-
—З —В Привітались на шосе Буква І та буква З
Де ж вони? Ну й дивина: З двох з'явилася — одна, їй дали ім'я нове: Стала літера вже В.
-
Письмо слів
Учитель пропонує дітям прочитати кожне слово, правильно вимовляючи його. Потім звертає увагу учнів на поєднання Ле ес ся Ук ка. Потім учні списують, диктуючи собі по складах.
-
Письмо речень
Учні наводять речення і виконують списування, диктуючи собі по складах. Учитель звертає їхню увагу на поєднання у буквосполученнях ве, ел, по, ое, еса.
-
Виконання завдання зі знаком питання
Гра «Розв'яжи приклади» (с. 58-59)
-
Яка це буква: велика чи мала?
-
Із скількох елементів складається?
-
Як пишуться ці елементи? (Безвідривно чи з відривом?) Фізкультхвилинка
-
Гра «Склади слово»
Напишіть перші склади назв предметів. Складіть з них слово. (Калина)
Напишіть останні склади назв предметів. Складіть з них слово. (Лисиця)
-
Гра «Слово в слові заховалось»
їжак — їжа, граб — гра, рибак — риба, смак — мак.
-
Списування з дошки рукописних складів з першого прочитання кожного
[-ней, шай-, ков-, -ник, пер-, тре-, напі-, ство-)
-
Доповніть склади, щоб вийшли слова.
-
Творче списування
-
Вставте пропущені слова. (Речення подані на дошці друкованим шрифтом.)
Морква росте на... Білочка живе у...
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
-
Чого навчилися на уроці?
-
Яке завдання сподобалося найбільше?