Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
шпоры и всякое такое / EKZAMEN_Vsesvitnya_istoriya_Vidpovidi.doc
Скачиваний:
13
Добавлен:
13.03.2016
Размер:
227.33 Кб
Скачать
  1. Міжнародні відносини: від Вестфальского миру до Великої французької революції.

Від Вестфалського світу до Великої Французької революції .

Із закінченням 30 річної війни. Склалася своя система міжнародних відносин - Вестфальська система . Вестфальський договір - упорядкував міжнародні відносини , досить стабільний , принципового перекроювання не відбулося. 18 століття . 1 . Англо -Французька конфлікт. 2 . Австрійсько- прусський конфлікт , контроль над німецькими територіїї . 3 . Австрійсько- іспанська конфлікт через Італії та іспанських земель в центрі Європи. 4 . Швеція , Росія , Пруссія і Польща через Балтики та Прибалтики. 5 . Росія , Польща , Пруссія , Османська імперія і Австрія через Причорномор'я . Тривають династичні війни. У 18 столітті сходять нанівець Основна тема конфлікту - госуд інтерес. ( Семирічна війна і Північна війна)

70 - 90рр . 18 століття - розчленовування Польщі ( Росія , Пруссія , Австрія ) Спроба реалізації концепції « балансу сил» - підтримки рівноваги в співвідношенні військово -політ , економ , зовні -політ потенціал Європейських держав. Вперше в міжнародній практиці стало застосовуватися апелювання до договорів . Виведення війни на правове відношення ( Гуго Гроцій ) - впорядкований військові відносини . Перший теоретик міжнародного права . 1 . Спроба виступити проти династичних і монархічних відносин . 2 . Забезпечення державної реєстрацiї. Безпеки ( госуд суверенітет ) . 3 . З'являються поняття нац інтересів і народного суверенітету. Все це переростає у Велику Франц революцію. Закінчення релігійних воєн.

  1. Причини та передумови вфр та старий режим Франції до 1789 року:

Передумови революції:

Після цілого ряду невдалих спроб вийти зі скрутного фінансового становища Людовик XVI оголосив у грудні 1787 року, що скличе державні чини Франції на засідання генеральних штатів через п'ять років. Коли Жак Неккер вдруге став парламентарієм , він наполіг на тому , щоб Генеральні штати були скликані вже в 1789 році; в уряду , однак, не було ніякої певної програми .

5 травня 1789 у Версалі відкрилися засідання Генеральних штатів.

17 червня депутати третього стану , підтримані нижчими шарами духовенства і дворянства , за пропозицією Еммануеля - Жозефа Сийеса проголосили себе Національними зборами , запросивши інших депутатів приєднатися до них.

9 липня 1789 Національні збори оголосило себе Установчими зборами ( Assemblée constituante ) - вищим представницьким і законодавчим органом народу. 11 липня Людовик дав відставку Неккеру і наказав йому негайно покинути Париж .

Ці події в Парижі відбувалися на тлі безпрецедентних повстань , що охопили всю Францію , які були викликані економічною кризою , масовим безробіттям і голодом , досягли свого піку навесні- влітку 1789 У сільській місцевості селяни грабували хлібні запаси поміщиків , у містах повсталі громили і грабували склади з продовольством або змушували торговців продавати хліб за низькою ( «чесної » ) ціною.

Причини революції:

  • У своєму державному устрої в 18-му столітті Франція була абсолютною монархією, що спиралася на систему централізованої бюрократії і на постійне військо.

  • Водночас зростав вплив третього стану — усіх, хто не належав до перших двох.

  • Збільшення податків лягало тягарем на плечі третього стану, оскільки перші два були звільнені від оподаткування.

  • Шукаючи виходу зі скрутного становища, 1789 року король вирішив скликати Генеральні штати — французький парламент, який не скликали з 1614 року.

  • Король Людовик XVI щедро витрачав гроші, включно з військовими видатками на ведення семилітньої війни та підтримку колоній в Американській революції, й державний борг досяг величезних розмірів.

  • Ідеологічну базу протистояння старого режиму й революційних сил забезпечили ідеї Просвітництва.

Старий порядок:

Старий порядок - політичний і соціально -економічний режим , що існував у Франції приблизно з кінця XVI - початку XVII ст . до Великої Французької революції.

За словами П. Губера " Старий порядок - це перш за все , форма суспільства". Сформоване у Франції суспільство до Великої Французької революції досить сильно відрізнялося від того , що було в сусідніх державах. Марксистські історики вважали, що це було феодальне суспільство. Однак переважна більшість немарксистських істориків з цим не згідно , насамперед , з тієї причини , що в ньому були відсутні основні ознаки феодалізму. Так , кріпосне право у Франції повсюдно зникло вже до кінця XIII в . , Система васально - лених відносин ( феодальна драбина ) також зникла задовго до Старого порядку .

З цього моменту у Франції остаточно сформувався абсолютизм - сильна необмежена влада монарха , яка також нехарактерна для феодалізму з його системою пухкої васальної залежності.

Разом з тим , Старий порядок мав мало спільного і з капіталізмом , який бурхливо розвивався в сусідніх Англії , Голландії , Німеччини та Італії. На відміну від цих країн , Франція тієї епохи характеризувалася нерозвиненістю товарно -грошових відносин і переважанням натурального обміну .

Характерною рисою Старого порядку була клановість . Всі французьке суспільство поділялося на три стани - католицьке духовенство , дворянство і т. н . третій стан . У політичній сфері робився наголос на божественне право королів правити своїми підданими. Абсолютний монарх ( найзнаменитішим з яких був «Король -Сонце » , Людовик XIV) мав необмежену владу .

Соседние файлы в папке шпоры и всякое такое