Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Індивідуальна робота.docx
Скачиваний:
25
Добавлен:
05.03.2016
Размер:
104.8 Кб
Скачать

Висновки

Таким чином, у випадку нестачі залученого банківського капіталу важливу роль у подальшій безперебійній і прибутковій діяльності та для регулювання власної ліквідності та платоспроможності банку відіграє позичений капітал, який формується за рахунок рефінансування центрального банку, кредитів, отриманих від інших банків та коштів, отриманих від емісії та продажу боргових цінних паперів.

До боргових цінних паперів належать банківські облігації, які засвідчують внесення їхніми покупцями грошових коштів і підтверджують зобов’язання відшкодувати їм номінальну вартість у визначений строк з виплатою фіксованого процента. Банківські облігації – найдешевший інструмент середньо- та довготермінового залучення ресурсів, розвиток яких безпосередньо впливає на збільшення періоду кредитування банківської установи та зниження кредитних ставок.

Одним із сучасних методів зовнішніх запозичень банків є випуск та продаж на міжнародних фінансових ринках єврооблігацій. Серед вітчизняних банків провідними емітентами єврооблігацій є ПриватБанк та Укрексімбанк.

Важливу роль у формуванні банківських ресурсів відіграють міжбанківські кредити. Специфіка міжбанківських кредитів полягає насамперед у можливості оперативного одержання коштів банками, в яких виникла потреба в додаткових ресурсах. Банки використовують міжбанківський кредит як інструмент регулювання власної ліквідності та платоспроможності. Основною перевагою цього виду ресурсів є висока мобільність цих коштів, головним недоліком – їх відносно висока вартість.

Для підтримки ліквідності та фінансової стійкості комерційних банків, при тимчасовій нестачі коштів, з боку центрального банку надається допомога у вигляді отримання кредиту. НБУ здійснює рефінансування банків шляхом проведення операцій на відкритому ринку, надання стабілізаційного кредиту, здійснення біржових і позабіржових операцій з купівлі та продажу державних цінних паперів на відкритому ринку.

Розділ 2. Аналіз діяльності пат «альфа – банк»

2.1. Загальна інформація про пат «Альфа – Банк »

Банк був заснований 18 листопада 1992 року у формі товариства з обмеженою відповідальністю згідно українського законодавства, зареєстрований НБУ 24 березня 1993 року і почав діяльність під назвою Комерційний Банк Сприяння Споживачам “Віто” з головним офісом у Києві. В 1995 р. Банк був реорганізований у ТОВ “Київінвестбанк”, який у свою чергу був реорганізований в Акціонерний Комерційний Банк “Київський Інвестиційний Банк” в 1997 р. Під своїм теперішнім ім’ям Банк працює з січня 2001 р.

В 2001 р. Банк став учасником Міжнародної Міжбанківської Системи Передачі Інформації і Здійснення Платежів (“SWIFT”), що дозволяє йому пропонувати нові електронні платіжні послуги. В 2001 р. Банк став асоційованим членом системи VISA International і почав пропонувати карти VISA своїм клієнтам. Також, в 2001 р. Банк вступив до Першої Фінансової і Торгівельної Системи (“ПФТС”), є членом її Ради з серпня 2004 р.

В 2002 р. Банк почав пропонувати повний спектр послуг для розміщення внутрішніх випусків облігацій українських компаній. В 2002 р. Банк одержав ліцензію, видану Державною Комісією з Цінних Паперів і Фондового Ринку (“ДКЦПФР”), що дозволяє Банку виступати у якості професійного гравця на українському ринку цінних паперів.

Банк запустив серію нових продуктів і послуг, включаючи споживче кредитування, у серпні 2005 р. , авто кредитування - у травні 2006 р. та іпотечне кредитування - в 2006 р.

У грудні 2005 р. Групою Альфа-Банк було ухвалено рішення щодо реструктуризації своїх банківських операцій. 26 грудня 2006 р. Альфа-Банк Росія підписав угоду з продажу своєї частки в Банку компанії ABH Ukraine Limited (Ей-Бі-Ейч Юкрейн Лімітед). Компанія ABH Ukraine Limited зареєстрована в юрисдикції Кіпру і є головним акціонером Банку. Ця реструктуризація не призвела до зміни бенефіціарних акціонерів Банку і відповідає бізнес-стратегії Банку.

В липні 2006 р. Банк почав виставляти котирування з цінних паперів в рамках систем Reuters і Bloomberg.

До 2006 р. Банк трансформувався в універсальний банк із високою присутністю в секторі корпоративних банківських послуг; Банк одночасно нарощує присутність у секторі роздрібних банківських послуг.

7 липня 2008 рокунезалежне міжнароднерейтингове агентство Standard & Poor's надало ЗАТ «Альфа-Банк» (Україна) кредитні рейтинги контрагента – довгостроковий «В+» і короткостроковий «В», а також рейтинг «uaА» за національною шкалою.

31 липня 2008 р .Банк отримав право на проведення операцій/укладення угод з дорогоцінними металами на валютному ринку України.

15 вересня 2008 рокустворенийКорпоративний центр банківської групи «Альфа-Банк». Поміж завдань, поставлених перед Корпоративним центром банківської групи, – координування розвитку банківського бізнесу консорціуму «Альфа-Груп», включаючи придбання інших банків, координування залучень групи на міжнародних ринках капіталу, стандартування підходів у сфері ризик-менеджменту, інформаційних технологій, управління персоналом.

У 2008 роціАльфа-Банк увійшов до трійки лідерів за підсумками дослідження інформаційної відкритості банків, здійсненого Міжнародним рейтинговим агентством Standard & Poor's. У свою чергу, за показником розкриття фінансової й операційної інформації Банк вийшов на перше місце.

05 грудня 2008 рокубуло здійснено державну реєстрацію Статуту ЗАТ «Альфа-Банк» у новій редакції, яка пердабачєзбільшення статутного капіталу Банку до 2 976 565 000 гривень, згідно рішення загальних зборів акціонерів.

За 12 місяців 2008 рокуроздрібна мережа Альфа-Банку збільшилась більш ніж удвічі

На початку 2009 рокуу рамках стратегічного розвитку інформаційної інфраструктури, підтримки та вдосконалення високої якості операційної роботи, Альфа-Банк завершив перший етапупровадження західної моделі автоматизованої банківської системи (АБС) Т24.

16 лютого 2009 рокувідбулосьвідкриття першого відділення А-КЛУБу в ТЦ «Арена-Сіті». А-КЛУБ - це ексклюзивна система банківського обслуговування від Альфа-Банку, базовими принципами роботи якої є надання сервісу високого рівня, конфіденційність і досягнення максимального фінансового результату.

14 травня 2009 рокузідно з результатами 2008 рокуАльфа-Банку (Україна) надано найвищий рейтинг надійності – «А+», що відповідає високому рівню надійності з нейтральним прогнозом, відповідно до оцінки Рейтингового Агентства «Експерт-Рейтинг»

Згідно з рейтингом Національного Банку України, Банк входить до десятки найбільших банків країни за розміром активів та є одним із лідерів за об'ємом коштів юридичних осіб, темпам зростання роздрібного депозитного та кредитного портфелів в 2011 році.

Фінансова звітність Альфа-Банку (Україна) підготовлена відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності та перевіряється аудиторами компанії PriceWaterhouseCoopers. Банк має рейтинги від двох міжнародних рейтингових агентств Standard & Poor's та Fitch.