Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Частина 1.doc
Скачиваний:
36
Добавлен:
05.03.2016
Размер:
2 Mб
Скачать

Дерев’яні клеєні трьохшарнірні арки

Трикутні ферми виготовляють з верхнім поясом та розкосами з клеєних дерев’яних елементів та з нижнім поясом та тяжами з круглої сталі.

Верхній пояс складається з двох елементів різного перерізу з різними прольотами панелей. Таке рішення дозволяє зменшити переріз середніх елементів цього поясу і повністю використовувати несучу здатність крайніх елементів.

Широко застосовуються, для покриття однопрольотних сільсько-господарських будівель прольотами 18 та 21м., металодерев’яні трикутні клеєні ферми які збирають з двох шпренгелів, закріплених в гребеневому вузлі болтами, а в нижньому поясі-сталевою затяжкою з вставною муфтою. Похил верхнього поясу ферм прийнято 1:4.

Клеєні несучі конструкції покриттів балки, арки і ферми – можуть опиратись на несучі стіни, цегляні стовпи, залізобетонні колони при кроці конструкцій в поздовжньому напрямку 3 та 6м.

В конструктивних рішеннях виробничих сільськогосподарських будівель використовуються також гнутоклеєні тришарнірні дерев’яні рами прольотами 12 і 18м., з плавним переходом ригеля до стояка. Рами збирають з двох піврам, з’єднаних в гребінцевому вузлі бобишкою на болтах.

Перерізи гнутоклеєних рам (приклади)

Проліт будівлі

м

Проліт рами

м

Повне навантажен

ня

Н/п.м

Переріз bxh, мм

Число дощок h=16мм

Номер перерізу

1-1

3-3


Однією з переваг дерев’яних рам є суміщення двох несучих конструкцій.

Недолік їх заключається в необхідності застосування відносно тонких дощок (товщиною 14мм), що підвищує трудомісткість робіт по їх розпилюванню та обструговуванню. Крім цього, внаслідок вигинання дошок в карнизному вузлі через виникаючі напруження опір деревини в вузлі знижується. В зв’язку з цим розроблені рами з прямолінійних елементів.

Піврама з прямолінійних елементів

Застосування клеєних дерев’яних конструкцій особливо доцільне з легкими

індустріальними огороджуючими конструкціями стін та покриттів.

В будівництві сільськогосподарських будівель часто в якості несучих конструкцій покриття застосовують сталеві трикутні ферми.

Геометричні схеми стальних типових ферм показані на малюнку.

Ферми запроектовані з трикутною решіткою прольотами 12, 18 і 21м.,для кроку колон 3 та 6м. Похил верхнього поясу ферм 1:4 Висота до низу несучих конструкцій прийнята 2,4 – 6м. Типові ферми можуть виконуватись з холодногнутих або прокатних профілів.

Кроквяні ферми обпираються, на залізобетонні колони чи несучі стіни, через сталеві накладки, які приварюють при монтажі до закладних деталей опорних конструкцій.

В стійково – балковій системі, каркаси виконані повністю з металу найчастіше зустрічаються в теплицях, до того ж використовують полегшенні профілі, трубчасті і інші.

Частіше застосовують змішані каркаси: залізобетонні колони і металеві несучі конструкції покриття. До них відносяться сталеві ферми виконані з круглих труб, а також ферми з гнутих швелерів та прокатних кутиків, а також двохшарнірні арки покриття і ферми з верхнім поясом з розвиненого двотавра.

а – стальна ферма з круглих труб;

б – стальна двохшарнірна арка з

розвиненого двохтавра;