Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Органиация производства заочн / лекції організація 1.doc
Скачиваний:
35
Добавлен:
03.03.2016
Размер:
1.69 Mб
Скачать
  1. Сутьність системи ппр. Види ремонтів

Система ППР – комплекс планованих організаційно-технічних заходів щодо відходу, нагляду, обслуговування і ремонту устаткування, що проводяться з метою підтримки його в постійній експлуатаційній готовності.

Система ППР базується на двох основних принципах – запобігливості і плановості.

Принцип запобігливості полягає в тому, що після відробітку кожним елементом встановленого для нього певного часу виконуються технічне обслуговування і ремонтні роботи незалежно від фізичного стану і ступеня зносу.

Принцип плановості припускає, що вказані технічні дії здійснюються по спеціальному графіку із заданими об'ємами робіт в певні терміни.

Система ППР передбачає виконання двох груп заходів:

- ремонти;

- технічне обслуговування.

Ремонт – комплекс робіт для підтримки і відновлення справності (працездатності) устаткування за рахунок заміни або відновлення зношених або зруйнованих елементів.

Технічне обслуговування – комплекс робіт для підтримки справності (працездатності) устаткування. Воно передбачає:

- догляд за устаткуванням;

- проведення оглядів, перевірок, випробувань;

- контроль режимів роботи;

- дотримання правил експлуатації;

- регулювання, чищення, мастило механізмів і ін.

Система ППР побудована на регламентах. Регламенти, у свою чергу, базуються на наступних основних нормативах:

Ремонтний цикл – календарний період часу між початком експлуатації устаткування і першим плановим капітальним ремонтом, а також між суміжними плановими капітальними ремонтами.

Наприклад, тривалість ремонтного циклу для котлоагрегатов складає 3 року, для турбоагрегатів потужністю до 200 Мвт – 5 років, понад 200 Мвт – 4 року.

Структура ремонтного циклу – кількість і послідовність виконання різних видів ремонту і робіт по технічному обслуговуванню в межах одного ремонтного циклу.

Міжремонтний період – календарний період часу між двома суміжними плановими ремонтами.

Міжоглядовий період (міжвипробувальний і міжперевірочний періоди) – календарний період часу між двома плановими оглядами (профілактичними випробуваннями і перевірками), що плануються як самостійні операції в структурі ремонтного циклу.

Фізичний знос устаткування відбувається нерівномірно: окремі частини машин служать різний час. Для забезпечення працездатності машини протягом терміну служби доводиться періодично замінювати окремі вузли і деталі. Всі змінювані і ремонтовані деталі машини можуть бути зведені в групи, що розрізняються по термінах використання деталей до їх заміни або ремонту.

Для більшої частини електроустаткування передбачають проведення поточного і капітального ремонту.

Поточний ремонт – вид ремонту, здійснюваний в процесі експлуатації, при якому заміною або відновленням бистроїзнашивающихся деталей і шляхом наладки забезпечується підтримка устаткування в працездатному стані в період напрацювання до чергового планового ремонту. Для більшої частини устаткування проводиться без повного розбирання. Це мінімальний за об'ємом ремонт.

Капітальний ремонт – вид ремонту, здійснюваний з метою відновлення справності і повного або близького до повного відновлення ресурсу устаткування. Це найбільш складний вид ремонту. Устаткування підлягає повному розбиранню. Деталі і вузли оглядаються, оцінюється їх стан. При необхідності замінюються, ремонтуються, потім змащуються і збираються. Мета такого ремонту – не тільки забезпечити працездатність устаткування, але і повністю відновити виробничу потужність агрегату, його первинні техніко-економічні показники. При капітальному ремонті можлива модернізація (технічне вдосконалення) устаткування, в результаті якої можуть бути отримані кращі технічні параметри, чим були спочатку. Він включає виробництво всіх робіт по поточному ремонту.

Економічно вважається за доцільне така модернізація, яка вимагає менше капітальних витрат, чим при установці нового устаткування. Модернізація устаткування зазвичай поєднується з капітальним ремонтом.

Капітальний ремонт є одним із способів простого відтворення основних фондів.

Ремонтні роботи можуть передбачати також проведення середнього ремонту.

Середній ремонт складніше поточного. Він передбачає часткове розбирання устаткування, заміну і відновлення зношених деталей, а головне – такий ремонт виконується без зняття устаткування з фундаменту. Тому середній ремонт дешевше і термін чергового ремонту ближчий, ніж при капітальному ремонті.

Ремонти, що викликаються відмовами і аваріями устаткування, називаються позаплановими (аварійними). При добре організованій системі ППР і високій культурі експлуатації устаткування необхідність в таких ремонтах, як правило, не виникає. Аварійні і відновні ремонти не входять в систему ППР.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.