Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Долинський район.doc
Скачиваний:
6
Добавлен:
25.02.2016
Размер:
4.2 Mб
Скачать

Долинський район Музей Івана Франка в селі Лолин

Адреса:

Івано-Франківська область,

Долинський район,

с. Лолин

Тел.: 8(03477)53261

Опис:

У центрі села Лолин, між могутніми столітніми ясенами, в бронзі стоїть величний Іван Франко. Є чудовий музей, експозиції якого розповідають про незабутні зустрічі молодого гімназиста з чарівною і освіченою донькою місцевого пароха, про титанічну творчість велета думки в царині національної культури, літератури, публіцистики. Тут збережені бойківські хатні старожитності, музичні інструменти, давні одяг і взуття. Село має свій герб, на якому зображені гусяче перо і два серця, що

символізують поезію і кохання Івана Франка та Ольги Рошкевич. Усе тут дихає високою лірикою.

Долинський район Музей історії села Шевченкове

Адреса:

вул. Шевченка, 15,

с. Шевченкове

Долинський р-н, 77556

тел.: (03477) 5-34-01

Опис:

Музей історії села Шевченкове створено при Шевченківський ЗОШ І-III ст. в 1998 р. Для музею виділено окрему кімнату площею 54 кв.м.Тут зібрані експонати старовини, знаряддя праці, зразки старовинної вишивки, бойківський одяг. На стендах висвітлено історію села в різних її періодах.

Експонати музею розповідають про далеку минувшину з історії села: назва села, видатних людей, що народилися в селі Шевченкове, їх творчу та наукову діяльність, роботу «Просвіти» в 30- ті рр. ХХ ст. Зібрано безліч документальних матеріалів, які розповідають про історію шкільництва, воїнів ІІ Світової війни, які є вихідцями з села та односельчанами з далекої діаспори. В музеї багато фотодокументів з історії села, зокрема, світлини обрядові, строю січових стрільців, діяльності «Просвіти».

Доповнюють експозиції музею постійні виставки про життя і діяльність великих поетів, письменників та з нагоди державних свят.Музей є центром пошукової роботи, яка проводиться в школі, зокрема з історії школи, бойків, назв урочищ, гір, річки, струмочків, запису старовинних пісень, легенд та інше. 

Робочі дні: понеділок - п’ятниця

Вихідні дні: субота - неділя 

Долинський район Краєзнавчий музей с. Кропивник

Адреса:

вул. Шевченка, 69, 

с. Кропивник

Долинський р-н, 77542

тел.: (03477) 6-21-42

Опис:

Музей при Кропивницькій загальноосвітній школі 1-2 ст. імені М. Ф. Тимочка відкрито в 2000 р.

Метою його діяльності є залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історико-культурної спадщини села Кропивник, виховання патріотизму, любові до рідного краю та пошани і поваги до людей, які творили історію села, й до тих, хто сьогодні збагачує її своїми працями і подвигами.

Музейна кімната поділена на 7 експозиційних розділів: «Село за обрієм віків»; «Село під владою Австрії та Польщі»; «Село породили таланти»; «Академік з Прикарпаття: До вершини науки. Творчий доробок вченого. Світ його захоплень»; «Село в післявоєнний період»; «Педагог і борець (розділ присвячений борцеві за волю України Квецку Д. М.)»; «Село сьогодні».

Основними напрямками музею є: навчально-виховна робота; масова робота з краєзнавства та туризму; пошукова та дослідницька діяльність; етнографічна робота. 

Криївка Роберта (Ярослава Мельника)

Адреса:

урочище Розтоки (біля села Липа), Долинський район

Івано-Франківська обл.

Опис:

Найвіддаленіша і найкраще замаскована криївка вояків УПА.

Розташована в глухому місці (ведмежому куті) Українських Карпат за г. Яворина. Подолавши кілька кілометрів крутих гірських стежок від села Липа, Ви зможете побачити місце, де загинув геройською смертю майор «Роберт» разом зі своєю дружиною і вірними побратимами. Ви також зможете особисто переконатись, що навіть за допомогою зрадника знайти їхній бункер було вкрай важко.

Майже тиждень спецгрупа, 100 бійців і командирів внутрішніх військ МВС кілька днів безуспішно нишпорили по лісі у пошуках схрону, але він був так надійно замаскований, що всі зусилля виявилися марними. Та випав невеликий сніг, який над криївкою почав танути швидше ніж довкола, і о 16 годині 31 жовтня 1946 року місце схову повстанців було виявлене.

За 1,5 км від бункера (45 хв. ходьби), в урочищі Глибокому облаштовано цвинтар. Тут у спільній могилі поховані повстанці командно-інструкторського складу школи, що діяла в цих краях у 1944 р., і командиром якої був Поль-Польовий.

До криївки промарковано два маршрути – один від села Липа, другий – від зупинки «Карпатського трамваю» в урочищі Глибокий.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.