Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Дипломна робота Фастовець І.Ю. (восстановлен).docx
Скачиваний:
156
Добавлен:
20.02.2016
Размер:
619.02 Кб
Скачать

1.5.8 Розширенння в Joomla

Система управління контентом Joomla має модульну структуру і в своєму базовому варіанті не забезпечує всіх необхідних можливостей, потрібних для реалізації готового проекту.

Розширення дозволяють істотно збільшити функціональність створюваного сайту, наприклад, додати форум, чат, інтернет-магазин і багатоіншого.

Розширення в Joomlaбувають трьох типів: модулі, компоненти і плагіни. Так, все це - розширення для Joomla. Така розноманітність розширень іноді заплутує початківців-користувачів, але завдяки цьому чітко розділяються функції кожного розширення. Наприклад, модуль не може виконувати функції плагінів і навпаки. Якщо встановлюємо комплексний пакет розширень, наприклад, чат, то він може складатися з розширень різних типів. Найчастіше пакети розширень складаються з компонентів і модулів.

Модулі.

Модуль - це певна ділянка сайту, позиція якого визначається через інтерфейс адміністратора. Модуль, можна сказати, наймінімальніше розширення. В якості модуля можуть бути представлені: меню сайту, список останніх статтів, лічильники відвідувань, пошук, авторизація користувачів, форми опитувань і контактів, будь-яка статична та динамічна інформація, задана користувачем.

Варто відзначити, що позиції виведення модулів визначаються в шаблоні оформлення сторінки. Крім того, в Joomla існує спеціальна таблиця позицій модулів. Для того, щоб позначити в системі позицію модуля, необхідно зайти в наступний пункт меню: «Сайт» - «Шаблони» - «Розташування модулів».

При використанні стандартних шаблонів оформлення або шаблонів на підставі стандартних макетів дизайну - ніяких змін проводити не потрібно. Необхідність у змінах виникає лише у тих випадках, коли в шаблон додаються додаткові позиції для виведення модулів.

Компонентна структура дозволяє забезпечити гнучкість і високі функціональні можливості системи. Використовуючи тільки необхідні, для роботи сайту, модулі та компоненти, адміністратори веб-ресурсу захищають себе від вузьких місць і вразливостей, наявних в незадіяних компонентах.

Компоненти.

Компоненти - є найбільш складним різновидом розширень. Це свого роду міні-додаток, який звичайно використовуються для відображення вмісту в основній частині сторінки. Базовий компонент (com_content), наприклад, - це міні-додаток, що відображає всі статті деяким способом. У якості ще одного приклада можна привести компонент форуму, що відображає головний стенд форуму, окремі його галузі та інше. Але не всі компоненти призначені для відображення вмісту - деякі реалізують досить складні функції.

На відміну від модулів, компоненти завантажуються завжди в центральну частину сторінки. Компонент може бути всього один на сторінці. Компоненти використовуються, як правило, для взаємодії з користувачами. Наприклад, компонент може відображати вміст розділу, категорії, статті, викликати редактор для редагування статті і т.д. У деяких випадках (чат, форум) компоненти надають повноцінний інтерфейс користувача.

На панелі керування звичайно можна встановити безліч різних параметрів для компонентів.

До складу стандартного набору входять наступні компоненти:

  • «joomlaXplorer» - один з найбільш цікавих компонентів, доданий в збірці «Lavra Edition». Представляє собою менеджер файлів, що виконує будь-які необхідні адміністратору операції - копіювання, перейменування, видалення, редагування, створення архівів директорій. Всі ці можливості реалізовані на базі адміністративного інтерфейсу і не вимагають ніяких сторонніх додатків.

  • «PentaChat» - хоча компонент і входить в стандартний набір, багатьом користувачам він здається марним. Основною функцією є організація відео-чату між користувачами сайту, що мають веб-камери.

  • «Банери» - компонент дозволяє проводити рекламні кампанії на сторінках сайту. Придатний для показу графічних рекламних оголошень, що ведуть на певні внутрішні сторінки. Веде підрахунок показів і переходів по банеру.

  • «Голосування» - компонент реалізує можливість проведення електронного опитування користувачів та відвідувачів сайту. При необхідності, дозволяє обмежити доступ до голосування тільки для зареєстрованих користувачів. У собі має гнучку систему налаштування голосування і показу результатів.

  • «Контакти» - компонент створений для організації структурованого списку контактних осіб та виведення цього списку на сайт. Не дуже зручний, відсутністю гнучких шаблонів виведення інформації. Для адаптації необхідно змінити шаблон виведення, видаливши непотрібні елементи з коду.

  • «Масове розсилання» - компонент використовується для розсилання новинок і повідомлень користувачам, або якимось конкретним групам користувачів.

  • «Посилання» - каталог посилань, що дає можливість організувати структурований каталог посилань на сторонні веб-ресурси.

Плагіни.

Плагіни - це низькорівневі розширення. Зазвичай плагіни активуються певною подією серверу. Плагін може перехоплювати вихідні дані «Joomla» і вносити до них зміни до відправлення в браузер користувача. Плагіни зазвичай використовуються для організації різних візуальних редакторів для «Joomla». У базі даних всі статті зберігаються у форматі HTML. Joomla виводить їх з бази даних, плагін редактору перехоплює цей результат висновку й конвертує у власне візуальне подання. Ми редагуємо текст статті, використовуючи це візуальне подання. Коли ми клацаємо на кнопці Зберегти, візуальне подання статті конвертується в HTML-код і зберігається в базі даних «Joomla».