- •Методична розробка для проведення лекції
- •Тема 1. Дії при надзвичайних ситуаціях
- •Хід заняття
- •Нормативно-правові документи щодо цивільної оборони в органах та установах виконання покарань
- •Історія розвитку й етапи формування цивільної оборони
- •3. Структура цивільної оборони установи
- •4. Основні поняття про надзвичайні ситуації, порядок оповіщення про них та дії у випадках виникнення надзвичайних ситуацій
Методична розробка для проведення лекції
Тема 1. Дії при надзвичайних ситуаціях
Категорія слухачів: молодші інспектори відділів нагляду і безпеки кримінально-виконавчих установ, молодші інспектори відділів режиму і охорони спеціальних виховних установ ДПтСУ
Мета заняття:
ознайомити слухачів з програмою цивільної оборони та топографії;
довести загальну структуру та завдання цивільної оборони України;
довести загальну структуру та завдання цивільної оборони установи;
роз’яснити поняття «надзвичайна ситуація».
Місце проведення заняття: навчальна аудиторія (актова зала, конференційна
зала).
Час проведення заняття: 2 академічні години.
Навчально-матеріальне забезпечення заняття:
І. Технічні засоби навчання:
мультимедійний проектор (при наявності);
ПК або ноутбук (при наявності).
ІІ. Навчально-методичне забезпечення:
презентація "Power Point" за темою №1 (Дії при надзвичайних ситуаціях);
відеофільм «Чорнобиль-зруйнований міф».
Список використаних джерел:
Про Цивільну оборону України: Закон України №2974-ХІІ,1993р., 555-ХІV, 1999р., Київ.
Про аварійно-рятувальні служби: Закон України №1281-ХІV, 1999р., Київ.
Про Цивільну оборону України: постанова КМУ, №299, 1994р., Київ
Про затвердження Положення про організацію професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України: наказ ДДУ ПВП від 23.09.2008р. №248.
Стеблюк М.І. Цивільна оборона та цивільний захист. К. «Знання-прес». 2007 р. С. 7-90.
Франчук В.С. Цивільна оборона: навчальний посібник. Л.«Афіша», 2000р. С-332.
Зайцев А.П., Алтунін А.Т. Гражданська оборона. М. «Воєніздат» 1980 р. С-192.
Структура заняття:
№ з/п |
Розділи заняття
|
розрахунок часу ( у хвилинах) |
1 |
2 |
3 |
І. |
Вступна частина |
10 |
ІІ. |
Основна частина |
70 |
|
Послідовний перелік навчальних питань:
|
15
25
10 20 |
ІІІ. |
Заключна частина |
10 |
|
Всього: |
90 |
Хід заняття
І. Вступна частина
Привітання зі слухачами та перевірка їх наявності.
Доведення теми заняття, мети заняття, навчальних питань.
Доведення порядку роботи на занятті.
ІІ. Основна частина