Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МПУЯ на гос ответы люда.docx
Скачиваний:
42
Добавлен:
08.02.2016
Размер:
234.78 Кб
Скачать

24. Вправа на розвиток усного мовлення

  1. На уроках читання використовуються картини і малюнки, за допомогою яких під керівництвом учителя складають усні твори.

  2. У сюжетних картинах учні домислюють те, що було до і після певної події, виходять за рамки картини, добирають образі вирази з вивчених творів, які вони добре усвідомили, а також самі їх підбирають.

  3. Виписати з тексту місця, де подаються описи картин природи, зовнішності людей.

Аудіювання й говоріння – належать до усного мовлення.

25. Вправа на розвиток писемного мовлення

Читання й письмо – належать до писемного мовлення.

Читання:

1. Прослухати текст, поділити на логічно завершені частини, добрати заголовок.

2. Прочитати текст, переказати детально, вибірково.

3. Поділитись враженнями від прочитаного, словесно змальовувати за уявою портрети героїв.

4. Продовжити текст за завданням.

Письмо:

  1. Списування с проговорюванням

  2. словникові диктанти з використанням сигнальних карток.

  3. зорово-слухові та зорові диктанти.

  4. письмовий переказ

1. Навчання грамоти. Звук і буква А. Алфавіт. 1 клас.

Тема. Звук і буква А. Алфавіт.

Мета. Засвоїти звук [а] і букви «А,а». Ознайомити з алфавітом. Розвивати вміння за допомогою дотику визначити вивчені бу­кви. Розрізняти голосні і приголосні звуки.

Хід уроку

І. Повторення вивченого.

– Поділимо слово оса на склади о - са.

– Який склад вимовляємо з більшою силою?

– Як називається цей склад?

II. Робота над новим матеріалом.

1. На набірному полотні слово оса.

Якою буквою закінчується слово оса.

Вимовимо звук [а].

Якою буквою починається слово оса?

Вимовимо звук [о].

Звуки [а], [о] - голосні. При їх вимові повітря вільно виходить, не зустрічає ніяких перешкод. Ці звуки можна заспівати (співаємо о-о-о, а-а-а). Такі звуки називаються голосними. Вони позначаються буквами: О, А.

2.Візьмемо букву А.

Ось перед нами каса букв. Кожна буква має своє місце. Називається це містечко, де живуть букви "Алфавіт". Як і в кожному місті тут є "будиночки". В такому будиночку мешкає певна буква. В першому - буква А. (Буква А вкладається в кишеньку). Далі діти знаходять "будиночки", в яких знаходяться букви С, О і розкладають ці букви по "домівках".

3. Букв "а" дві - велика і мала.

Виліпимо "А" велику. Вона складається з трьох елементів: дві більші однакові палички і одна менша. Буква "а" мала складається з двох елементів: паличка заокруглена вгорі і внизу і півовал, як буква с.

4. Фізкультхвилинка.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз - присіли, Два - всі встали,

Три руками помахали.

5. Робота в зошитах.

Надрукуємо "А", "а", слова оса за зразком.

6. Вивчимо вірш.

Автобус їде вздовж алеї,

Акація цвіте в садку,

А ми зібралися під нею,

Абетку вивчити легку.

7. Словникова робота:

роз’яснення слів алфавіт, абетка, азбука.

8. Назвати сусідів букви "а" в словах: сад, рак, мак.

9. Гра "Визнай букву".

На столі розкладені букви: о, с, а з наждачного паперу. Учню зав’язуються очі. Він бере букву і визначає, яка це буква за допомогою тактильних відчуттів.

10. Фізкультпауза.

Діти марширують під вірш:

Ати - бати – Йшли солдати

Ати - бати – На базар.

Ати - бати – Що купили?

Ати - бати – Самовар!

11.Самостійна робота.

"Знайти букву "а". Учням роздаються картки зі словами: троянда, хата, машина та інші. Треба олівчиком підкреслити букву "а".

III. Слухання казки "Курочка Ряба".

- Діти, хто з вас знає казочку "Курочка Ряба"? (Діти розповідають цю казку)

- А тепер я вам її прочитаю.

Але перш, ніж читати, я поставлю вам таке запитання:

- Чому плакав дід, плакала баба, коли мишка розбила яєчко?

Питання за змістом.

- Про кого казочка?

- Яке яєчко знесла курочка?

- Чому дід з бабою хотіли його розбити?

- Хто допоміг їм розбити яєчко?

- Так чому ж вони плакали?

- Бо дід з бабою хотіли його з’їсти, а воно впало на підлогу,

розтеклося по підлозі і їсти його вже не можна було.

- Що пообіцяла курочка?

- А як звали курочку?

- А чому її так звали?

IV. Підсумок.

- Яку букву ми сьогодні вивчили?

- Який звук позначає ця буква? (Голосний)

- Чому?

- Який ще голосний ви знаєте?