Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Plodivnitstvo_vidpovidi_na_ispit.doc
Скачиваний:
393
Добавлен:
04.06.2015
Размер:
388.1 Кб
Скачать

20.Ріст та розвиток плодових рослин. Основні етапи онтогенезу.

Ріст триває від проростання насіння до початкового плодоношення (I). Він характеризується посиленим ростом кореневої системи і надземної частини дерева. Його тривалість залежить від породи комбінацій і коливається від 2 -3 до 12-13 років.

Ріст і плодоношення. Період охоплює поява перших плодів і початок товарного плодоношення (II). На цьому етапі дерево росте, збільшується в об'ємі і поступово переходить до сталого плодоносінню.

Плодоношення і зростання.Період характеризується появою перших товарних плодів і отриманням максимального врожаю (III). У цей час необхідні додаткове внесення добрив і зрошення.

Плодоношення.У цей період отримують високі, але менш стабільні врожаї і нерідко гіршої якості (IV). Обрізанням на тлі посиленого харчування вдається тимчасово відновити активність росту рослин і отримувати відносно стійкі врожаї товарних плодів.

Плодоношення і всихання. Період, що характеризується подальшим ослабленням і повним припиненням зростання гілок у верхній частині (V). При згасаючому зростанні в напрямку до центру збільшується утворення Волчкова пагонів, знижуються врожаї, погіршуються товарні якості плодів.Малопродуктивні сади доцільно замінити новими.

Всихання, відмирання гілок і відновлювальне зростання. Це період всихання обростаючих і полускелетних гілок, а потім і основних частин кістяка крони (VI-VIII). У період відновлювального зростання поступово поновлюється зростання за рахунок формування відновних пагонів і гілок в напрямку від периферії до центру крони.

Зростання. У цей період відбувається загибель підземної системи рослини, після чого утворюється поросль .

21.Особливості індивідуального розвитку плодових рослин.

Онтогенезом, або індивідуальним розвитком, рослин називається сукупність генетично обумовлених морфологічних, фізіологічних і біохімічних змін,

Виділяють наступні етапи онтогенезу:

I - ембріональний етап починається з утворення зиготи і завершується після посіву насіння появою сім'ядоль і одного справжнього листочка. На цьому етапі рослина має найвищу пластичністю, тобто сприйнятливістю до змін зовнішнього середовища.

2-юнацький, або ювенільний, етап розвитку сіянця починається з утворення перших справжніх листків і триває до перших 3-5 років плодоношення. Тривалість цього етапу залежить від породних та сортових особливостей, рівня агротехніки та інших факторів.

3 - продуктивний періодабо період змужнілості, характеризується відносною стійкістю ознак і властивостей. Пластичність рослини набагато знижується.

На цьому етапі крона і коренева система досягають максимальних розмірів і зберігають їх якийсь час, поряд зі зростанням вегетативних частин відбувається масове утворення органів плодоношення, що послаблює ріст.

IV-етап старіння і відмирання. У цей період у гібридних сіянців послаблюються річні прирости, знижується врожай, відмирають окремі полускелетние гілки. Ознаки і властивості рослин не змінюються. Старіють всі органи дерева, в тому числі і коренева система.

Тут вы можете оставить комментарий к выбранному абзацу или сообщить об ошибке.

Оставленные комментарии видны всем.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]