ман для 1ПМ-11 / 2 курс 2011 / практика / Функції та їх границі / практика № 5
.docМіністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Горлівський технікум Донецького національного університету
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 5
з теми: «Нескінченно малі та великі функції, границі монотонних функцій.»
Модуль КЗН-02. ПР.О.03.03 Функції та їх границі
Дисципліна: «Математичний аналіз»
Розглянуто та схвалено Розробив викладач
на засіданні циклової Велікодна О. В.
комісії інформаційних технологій
та прикладної математики.
протокол № 1 від 30.08.2011 р.
Голова циклової
комісії ІТ та ПМ І. П. Сошина
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Дата: курс: ІІ
Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна.
Тема: Нескінченно малі та великі функції, границі монотонних функцій.
Мета:
-
Дидактична: поглибити знання про основні властивості границі функції в точці, виробити вміння знаходити границі функції та застосовувати важливі границі.
-
Виховна: підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, розвивати наукове мислення, усне мовлення студентів.
-
Методична: вдосконалювати методику проведення практичних занять з використанням технології проблемного та проектного навчання.
Тип: практичне заняття № 5
Вид: практичне заняття – дослідження.
Методи та форми проведення заняття: практичні, дедуктивні, проблемно – пошукові, фронтальна, групова робота.
Наочні посібники: -
Роздавальний матеріал: тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.
Обчислювальні засоби: -
Література:
-
Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.
-
Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.
-
Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
-
Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
-
Організаційна частина:
-
відсутні;
-
підготовка до заняття;
-
перевірка д/з.
-
Мотивація навчальної діяльності студентів:
-
Актуалізація опорних знань:
-
Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:
-
Інструктаж щодо виконання практичної роботи.
-
Видача завдань для виконання роботи.
-
Виконання студентами практичної роботи.
-
Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.
-
Підведення підсумків. Оцінювання.
-
Домашнє завдання:
Конспект практичного заняття № 5.
Тема: «Нескінченно малі та великі функції, границі монотонних функцій.»
Виконати тестове завдання.
-
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) 0;
в) не існує;
г) -1;
-
дорівнює
а) 1/5;
б) 0;
в) ∞;
г) 5;
-
Нехай a ≠ 0. Яким чином треба до визначити функцію в точці х = 0, щоб вона була неперервною?
а) a/2;
б) f(х) має розрив в точці х = 0 при будь – якому f(0);
в) 0;
г) a²/2;
-
у =f(х) означена на (a;b). Яка з відповідей вірна?
а) ;
б) ;
в) існує обернена функція;
г) існує ;
-
Чому дорівнює ?
а) 0;
б) 1;
в) ∞;
г) не існує;
-
. Яке з тверджень вірне?
а) f(х)>0 в околі точці х0;
б) f(х) – неперервна в точці х0;
в) f(х)<0 в околі точці х0;
г) f(х) – обмежена в точці х0;
-
Нехай . Яке твердження вірне?
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
-
Чому дорівнює ?
а) 0;
б) 1;
в) не існує;
г) ∞;
-
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) ∞;
в) 0;
г) не існує;
-
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) не існує;
в) ∞;
г) 0;
-
Чому дорівнює ?
а) ∞;
б) -1;
в) 0;
г) 1;
-
Чому дорівнює ?
а) ½;
б) інша відповідь;
в) ¼;
г) ¾;
-
Чому дорівнює ?
а) 0;
б) ∞;
в) 1;
г) не існує;
-
. Яке з тверджень невірне?
а) f(х) – обмежена в околі точці х0;
б) f(х) – неперервна в точці х0;
в) f(х) – неперервна ліворуч в точці х0;
г) f(х) – розривна в точці х0;
-
Знайти .
а) ;
б) границя не існує;
в) ;
г) ;
-
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) не існує;
в) 0;
г) ∞;
-
Чому дорівнює ?
а) не існує;
б) e;
в) 1;
г) ∞;
-
Чому дорівнює ?
а) ¾;
б) 0;
в) ∞;
г) 4/3;
-
Чому дорівнює ?
а) інша відповідь;
б) 0;
в) не існує;
г) ∞;
-
Чому дорівнює ?
а) π/2;
б) ∞;
в) 0;
г) 1;
-
Визначити кількість точок х0, в яких границя не існує.
а) 4;
б) 1;
в) 0;
г) 2;
-
дорівнює
а) не існує;
б) 5;
в) 1;
г) 0;
-
Пряма у = 2х – 2 є асимптотою графіка функції при х → ∞
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
-
Чому дорівнює ?
а) ∞;
б) 0;
в) не існує;
г) 3/5;
-
Знайти .
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
-
Функція має такі вертикальні асимптоти:
а) х = 1;
б) х = 2;
в) х = 0 та х = 1;
г) х = 0;
-
Чому дорівнює ?
а) e ²;
б) e;
в) ;
г) ;
-
Яка з рівностей вірна?
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
-
Визначити кількість точок х0, в яких границя не існує.
а) 2;
б) 4;
в) 1;
г) 0;
-
Яким числом треба довизначити функцію в точці х = 0, щоб вона була неперервною?
а) ln2;
б) 2;
в) 1/ln2;
г) 1;
Ключ до тестового завдання.(частина 5)
1 |
Б |
7 |
Г |
13 |
Г |
19 |
В |
25 |
Г |
2 |
А |
8 |
Б |
14 |
Б |
20 |
Б |
26 |
А |
3 |
Г |
9 |
Г |
15 |
Г |
21 |
Б |
27 |
Б |
4 |
А |
10 |
А |
16 |
Б |
22 |
Б |
28 |
В |
5 |
Б |
11 |
Б |
17 |
Б |
23 |
В |
29 |
В |
6 |
Г |
12 |
А |
18 |
Г |
24 |
Г |
30 |
А |
Розв’язати наступні завдання. Підручник Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989. – Т. 1.
-
Знайти границю функції в точці.