Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Горлівський технікум Донецького національного університету
ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ № 7
з теми: «Дослідження функцій на неперервність. Точки
розриву.»
Модуль кзн-02. Пр.О.03.04 Неперервність функцій Дисципліна: «Математичний аналіз»
Розглянуто та схвалено Розробив викладач
на засіданні циклової Велікодна О. В.
комісії інформаційних технологій
та прикладної математики.
протокол № 1 від 30.08.2011 р.
Голова циклової
комісії ІТ та ПМ І. П. Сошина
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
Дата: курс: ІІ
Викладач: Велікодна Ольга Володимирівна.
Тема: Дослідження функцій на неперервність. Точки розриву.
Мета:
Дидактична: поглибити знання про основні властивості границі функції в точці, вдосконалити вміння знаходити границі функції та застосовувати важливі границі, повторити поняття елементарної функції, розвинути вміння щодо дослідження питання неперервності елементарних функцій.
Виховна: підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу, розвивати наукове мислення, усне мовлення студентів.
Методична: вдосконалювати методику проведення практичних занять з використанням технології проблемного та проектного навчання.
Тип: практичне заняття № 7
Вид: практичне заняття – дослідження.
Методи та форми проведення заняття: практичні, дедуктивні, проблемно – пошукові, фронтальна, групова робота.
Наочні посібники: -
Роздавальний матеріал: тестові завдання до актуалізації знань, картки - завдання до самостійного виконання студентами.
Обчислювальні засоби: -
Література:
Кудрявцев Л.Д. Курс математического анализа: Учебник. Для студентов университетов и вузов. В 3 т. - М.: Высшая школа,1998.
Кудрявцев Л.Д. Сборник задач по математическому анализу: Учебник для вузов. В 3 т. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1989.
Берман Г.Н. Сборник задач по курсу математического анализа: Учеб. пособие для вузов. - М.: Наука. Гл. ред. физ. - мат. лит.,1975.
Марон А. И. Дифференциальное и интегральное исчисление в примерах и задачах. – М.: Наука, 1973.
ХІД ЗАНЯТТЯ.
Організаційна частина:
відсутні;
підготовка до заняття;
перевірка д/з.
Мотивація навчальної діяльності студентів:
Актуалізація опорних знань:
Контроль за підготовкою студентів до практичного заняття:
Інструктаж щодо виконання практичної роботи.
Видача завдань для виконання роботи.
Виконання студентами практичної роботи.
Оформлення індивідуальних звітів виконаної роботи, захист практичної роботи.
Підведення підсумків. Оцінювання.
Домашнє завдання:
Конспект практичного заняття № 7.
Тема: «Дослідження функцій на неперервність. Точки розриву.»
1. Виконати тестове завдання.
Варіант 1.
. Яке з тверджень вірне?
а) f(х)>0 в околі точці х0;
б) f(х) – неперервна в точці х0;
в) f(х)<0 в околі точці х0;
г) f(х) – обмежена в точці х0;
Нехай . Яке твердження вірне?
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
Довільна строго зростаюча функція
а) має обернену;
б) обмежена;
в) необмежена;
г) парна;
Функція неперервна на відрізку і на його кінцях приймає значення різних знаків. Тоді на цьому відрізку функція
а) диференційована;
б) монотонна;
в) обертається в нуль;
г) не обертається в нуль;
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) ∞;
в) 0;
г) не існує;
Чому дорівнює ?
а) 1;
б) не існує;
в) ∞;
г) 0;
Нехай f(х) задана на проміжку (a; b). Яке твердження правильне?
а) якщо f(х) не має нулів в (a; b), то вона знакопостійна в ньому;
б) якщо f(х) неперервна в (a; b), то вона обмежена в ньому;
в) якщо f(х) неперервна в (a; b) і (a; b), де f(х0) = 0, то знайдуться такі х1 та х2, що f(х1) · f(х2) < 0;
г) якщо f(х) неперервна в (a; b) і не має нулів в (a; b), то вона знакопостійна;
Чому дорівнює ?
а) ½;
б) інша відповідь;
в) ¼;
г) ¾;
Функція необмежена і неперервна. На якій з областей вона визначена?
а) ;
б) ;
в) ;
г) ;
. Яке з тверджень невірне?
а) f(х) – обмежена в околі точці х0;
б) f(х) – неперервна в точці х0;
в) f(х) – неперервна ліворуч в точці х0;
г) f(х) – розривна в точці х0;