Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Інтегровані уроки в початковій школі.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
582.66 Кб
Скачать

V. Робота з букварем

Галявина “Букварикова”

- На цій галявині нас чекає зустріч з … (розгадують анаграму ДЬМІВЕД).

З’являється Ведмедик:

- Привіт, мої друзі! Мене зовуть Мишко. Я так люблю мед і ожину. А ви любите медок? Я чув ви вмієте читати і писати, а от я не вмію. Ви мене навчите?

- Діти, а давайте прочитаємо Мишкові, хай він послухає вас.

2. Читання тексту (вибіркове).

Ведмедик: - Дякую. Мені так сподобалось! Я був радий зустрічі з вами!

- Ліс – це неповторний і дуже красивий світ. Жителі лісу – птахи, звірі, комахи, квіти, дерева – потребують гарного ставлення до них. Бо всі вони ростуть, дихають, живляться, як і ми, отже, живуть. Про те, як поводитись у лісі, нас попереджають спеціальні знаки. Спробуйте їх роз’яснити.

(Демонстрація знаків)

1 знак – Не можна топтати квіти!

2 знак – Не можна ловити метеликів!

3 знак – Не можна рвати рідкісні рослини!

- Що таке рідкісні рослини? Це такі, які зникають і занесені в Червону книгу України. Це конвалія, підсніжник (показую предметні малюнки).

Учень. В Червону книгу ми занесли

Світ неповторний і чудесний,

Що поступово вимирає,

Давно рятунку в нас благає,

Ми всі – частиночка природи,

То ж збережемо її вроду!

Здобуваємо останній ключ з буквою К.

- Яке звірятко перебувало у полоні? (Півник).

(Звільняємо півника з клітки)

- Чи сподобалася вам наша подорож? Чим саме?

ІV. Прощання в колі.

(Вчитель дякує дітям за роботу на уроці).

Урок 2

Інтегрований урок (Українська мова, народознавство)

Тема. Поетичні символи України

Зінтегровані теми з уроків:

Українська мова

Тема. Закріплення букви “ка”. Опрацювання тексту “Калина”

Народознавство

Тема. Калина

Я і Україна

Тема: Поетичні символи України

Мета: закріпити букву “ка”, її звукове значення, вміння читати прості склади типу злиття та складні – типу ПГП;

розвивати словниковий запас учнів, вміння розпізнавати рослини за

істотними ознаками, розкрити значення калини для українців;

виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до рослин.

Обладнання: фішки-пенали для звукового аналізу слів, предметні малюнки, променеві таблиці.

Хід уроку

І. Емоційне налаштування на урок.

Благослови нас, добрий Боже,

благослови, Пречиста Мати,

Хай Ваша ласка нам поможе

щасливо день цей розпочати.

ІІ. Повторення вивченого про звук [к], буква “ка”.

1. На дошці – малюнки героїв казок: Колобок, Котик і Півник, Карлсон.

- Погляньте, діти, хто до нас завітав. Назвіть цих казкових персонажів. Якою ж буквою починається ім’я кожного з них? (Буквою “ка”).

- А хто пригадає вірш про цю букву і покаже нам її?

Буква К, буква К

ой, яка вона швидка!

Наче хлопчик, знявши руку,

витинає гопака!

- Який звук позначає ця буква? Голосний він чи приголосний?

2. Гра “Впіймай звук”

Вчитель називає слова. Якщо в слові є звук [к], діти плескають в долоні: ромашка, мама, кавун, котик, жук, сосна, ворона, мак, волошка, черевик, кожух.

ІІІ. Закріплення навичок читання складів та слів.

А А КО

К

О О СИ ─ ЛИ

К

У У

И И НО

І І

2. “Хто в будиночку живе?”

КО ─ НІ

ЛО ─ СІ

ТИК

СОМ

КА

3. Читання складових таблиць

МА МО МИ МІ МУ

СА СО СИ СІ СУ

ЛА ЛО ЛИ ЛІ ЛУ

ВА ВО ВИ ВІ ВУ

КА … КИ … КУ

ІV. Робота з підручником

1. Загадка. Запалали в чистім полі,

Наче галстуки червоні,

То палає в полі так

Польовий червоний … (мак).

2. Звуко-буквений аналіз слова мак діти виконують з допомогою фішок-пеналів.

3. Розглядання ілюстрацій.

- Кого бачите на малюнку? Давайте дамо ім’я дівчаткам (називають).

- Які ж рослини бачите на малюнку?

Якого кольору пелюстки мака? Де він росте?

(Якщо дітям важко впізнати калину, звучить загадка:

У вінку зеленолистім,

у червоному намисті

видивляється у воду

на свою хорошу вроду.)

  • Діти, а калина – це кущ чи дерево, як ви думаєте?

  • Що ви знаєте про калину? Які у неї плоди? Які вони на смак? (Діти куштують ягоди калини, роздивляються її).

  • Зверніть увагу на кісточку всередині ягоди. Якої вона форми? (Сердечка).

  • А знаєте чому? Існує така легенда.

Жила колись хороша дівчинка Калинка. Якось пішла вона до криниці і задивилась на свою вроду. Криниця їй каже: “Не дивись довго у воду, калиною станеш”. Та дівчинка не зважала на ті слова. Дивилась, дивилась на свою вроду і … перетворилась на зелений кущ.

Пролітав мимо журавлик. Приземлився, щоб напитись холодної водиці, задивився на той кущ. Калина була красивою, але якоюсь сумною. І подарував журавель пишне червоне намисто калині. З тих пір радує калина людське око своєю вродою, а кущ нарекли ім’ям дівчинки Калинки.