Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки занять лялькового теарту.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
4.76 Mб
Скачать

Троє поросят (фрагмент)

(На сцені – ліс, зліва – ялинка, справа – квіточки, в центріпеньочок із грибочками. Літають метелики, пташки. В центрі сцени з'являється Наф-Наф).

Наф-Наф: (весело оглядається навколо)

Вгору, в ліс веде стежинка,

Зліва – річка і ялинка,

Справа – квіти запашні,

Птах літає в вишині,

Як чудово навкруги!

Ніф-Ніфе! Нуф-Нуфе!

Ходіть сюди!

Нуф-Нуф (весело, підстрибуючи, розглядаючи усе навколо)

Бачили ми річку, ліс!

Бігали угору, вниз,

Заглядали під листочки,

Знаєм, де ростуть грибочки!

Ніф-Ніф: (забігає, стає перед Нуф-Нуфом )

Мабуть, тут будемо жить?

Всі разом ( підстрибуючи ). Побудуємо хатки вмить!

Групи демонструють свою роботу

Vіі. Підсумок заняття

Бесіда

  • На що потрібно звернути увагу при виборі чи створенні музичного оформлення спектаклю?

  • Спробуйте вдома з музичної фонотеки вибрати мелодії, які б підійшли до нашої вистави «Різнокольорові звірі», та доведіть, що вона дійсно підходить.

Тема. Професія «актор-ляльковод»

Мета: поглибити уявлення дітей про професію «ляльковод», сприяти виникненню стійкого інтересу до гурткової роботи; розвивати артикуляційний апарат, дрібну моторику рук; виховувати естетичні та моральні почуття.

Обладнання: ляльки (Ворона, Білочка, Зайчик, Ведмедик, Лисиця, Півник, Собака, роздаткові картки для артикуляційної гімнастики.

Хід заняття

І. Організаційний момент. Налаштування дітей на роботу

Мовна розминка

Артикуляційна гімнастика

  1. «Труба». Стиснувши зуби, треба максимально витягнути вперед губи, як би граючи на трубі.

  2. «Фарбуємо дах». Широко розсунувши губи в усмішці, треба поводити кінчиком язика по піднебінню.

  3. «Скачемо на конячці». Витягнувши губи трубочкою, треба поцокати язиком.

  4. «Індик». Розслабленим язиком швидко водимо по верхній губі, імітуючи звуки індика.

  5. «Повітряна куля». Попросіть дитину надувати, а потім здувати щоки.

Завдання

  1. Вдихніть, вимовіть звуки на одному видиху:

Вуп – фуп, пуф – пув, коп – коф

Боп – фоп, поф – пов, пок – пох

  1. Прочитайте скоромовку тричі пришвидшено.

По стежині через ліс мокру моркву заєць ніс

ІІ. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  • Що ви знаєте про професію «ляльковод»?

  • Чи доводилося вам у ляльковому театрі бачити ляльководів?

  • Коли саме ви могли бачити ляльководів: під час вистави чи після?

ІІІ. Оголошення теми заняття

ІV. Робота над новим матеріалом

Складання семантичної карти «Ляльковод»

«Коло думок»: Що потрібно робити, щоб стати ляльководом?

V. Пальчикова гімнастика