- •Тәрбиелік: Оқушыларды дәлдікке тәрбиелеу
- •1. Амалдарды орында:
- •2. Теңдеуді шеш:
- •3. Ондық бөлшектерді салыстыр:
- •Дамытушылық: Есеп шығару қабілеттерін дамыту.
- •1. Процентті жай бөлшекпен жазыңдар:
- •2. Процентін табыңдар:
- •3. Есеп:
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақтың жоспары:
- •Тақтамен жұмыс:
- •Сабақты қорытындылау, оқушы білімін бағалау.
- •Үйге тапсырма беру. №1302, 1303
- •Сабақтың барысы
- •Сабақтың барысы
- •Сабақтың барысы
- •Сабақтың барысы:
- •III.Жаңа тақырып / теориялық бөлім/
- •V.Қорытындылау
- •Сабақтың барысы:
- •V.Қорытындылау
- •Сабақтың барысы:
- •V.Қорытындылау
- •Сабақтың жоспары:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақтың барысы:
- •3.Жаңа тақырып / теориялық бөлім/. /Электрондық оқулық көмегімен/
- •6.Қорытындылау, бағалау
- •Сабақтың барысы:
- •IV. Сабақты бекіту кезеңі:
- •Сабақтың барысы:
- •Сабақтың барысы:
- •IV. Сабақты бекіту кезеңі: Сәйкестендіру тесті:
- •Сабақ барысы:
- •III. Жаңа тақырыпты түсіндіру
- •V. Сабақты бекіту кезеңі:
- •Сабақ барысы:
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III. Практикалық
- •V. Сабақты бекіту кезеңі:
- •«Халықтық Банк»
- •«Альянс Банк»
- •«Атф Банк»
- •Vіі. Үйге тапсырма §46. №1446, №1447, №1448
- •Сабақ барысы:
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •III.Жаңа тақырып / теориялық бөлім/
- •V. Сабақты бекіту кезеңі:
- •Сабақ барысы:
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •IV. Сабақты бекіту кезеңі:
- •Сабақ барысы:
- •I.Ұйымдастыру кезеңі
- •IV. Сабақты бекіту кезеңі:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •IV. Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •IV. Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •IV. Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақтың барысы:
- •I. Алмастыру тобы:
- •Бағалау мониторингісі.
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
- •Сабақ барысы:
Сабақтың жоспары:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
ІІ Жаңа сабақ
Функция кестемен берілгенде аргумент пен оған сәйкес функцияның мәндері кестеде көрсетіледі. Функция кестемен берілгенде аргументтің мәндері бір қатарға жазылса, әр мәнге сәйкес функцияның мәні екінші қатарға жазылады. Функция кестемен берілгенде көбінесе аргументтің мәндері белгілі бір тұрақты қадаммен алынады. Қадам - кестедегі аргументтің катар тұрған екі мәнінің айырмасы.
Тәулік бойындағы ауа температурасының өзгерісі:
Уақыт, 1(сағат) |
2 |
4 |
6 |
8 |
10 |
12 |
14 |
16 |
18 |
20 |
22 |
24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Температура,1°С |
-3 |
-2 |
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
3 |
2 |
1 |
-1 |
-2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:
Тақтада орындалатын тапсырмалар: №1286, №1287, №1288
Орындарында орындалатын тапсырмалар: №1289, №1290
ІV. Сабақты бекіту кезеңі:
Функция кестемен қалай беріледі?
Кестенің қадамы деген не?
Аргументтің берілген мәніне сәйкес функцияның мәнін қалай табамыз?
V. Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.
VІ. Үй жұмысы: 2006ж§41, сұрақ 1-3 3124 бет, есеп №1291, №1292, №1293
Күні:
6-сынып.
Сабақтың реті: 120
Тақырыбы: Функцияның кестемен берілуіне есеп шығару.
Мақсаты:
Білімділік: Функцияның анықтамасын, берілу тәсілін есептер шығаруда оқушылардың қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
Дамытушылық: Әрбір жеке тұлғаның ойлау қабілетін, іскерлігін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушыларды математикалық мәдениетке, сауаттылыққа, ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа тәрбиелеу.
Сабақ көрнекілігі: интерактивті тақта, деңгейлік тапсырмалар жазылған парақ, сөзжұмбақ
Сабақ түрі: Бекіту сабағы.
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатымен таныстыру.
Үй тапсырмасының орындалуын тексеру
ІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару: (деңгейлік тапсырмалар негізінде)
I - деңгей:
№1.Берілген функция үшін кесте құр.
у=-х, мұндағы -3<x<3, қадамы 1;
№2. Уақыттың сағатпен берілген мәндерін минут есебімен, секунд есебімен тауып, кестені толтырыңдар:
Сағат есебімен |
1 |
2 |
3 |
5 |
10 |
15 |
20 |
30 |
Минут есебімен |
|
|
|
|
|
|
|
|
Секунд есебімен |
|
|
|
|
|
|
|
|
II – деңгей: №1. Спортшы 500 м қашықтыққа 10 м/с жылдамдықпен жүгірді. Спортшы t секундтан соң мәреден неше метр қашықтықта болды? Спортшының мәреден қашықтығын (метр есебімен) d әрпімен белгілеп, жауабын кестеге жазыңдар.
t(сағ) |
0 |
10 |
20 |
30 |
40 |
50 |
d(сағ) |
|
|
|
|
|
|
Спортшы мәреге неше секундта жетті?
Спортшы 30 с-тан соң мәреден неше метр қашықтықта болды?
Спортшы неше секундтан соң мәреден 100 м қашықтықта болды?
№2. Теплоход 120 км қашықтықтығы айлаққа ағыспен жүзіп келеді. Теплоходтың өзінің жылдамдығы 3 км/сағ. Теплоход t сағ – тан айлақтан қашықтығын ( километр есебімен)
d әрпімен белгілеп, кестені толтырыңдар:
t (сағ) |
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
S (км) |
|
|
|
|
|
|
Теплоход айлаққа неше сағатта жетті?
Теплоход неше сағаттан соң айлақтан 72 км қашықтықта болды?
Теплоход 4 сағ – тан соң айлақтан неше километр қашықтықта болды?
III – деңгей:
№1. Сыйымдылығы 5м2 бакта 2 м3 су бар. Бакты сумен толтыру үшін оған 0,2м3 су құйылды. t мин-тан соң бактың неше куб метрі (V) бос болады? 1) Кестені толтырыңдар.
№2 Функцияның анықталу аймағын жазып көрсетіңдер.
t мин |
0 |
2 |
4 |
6 |
8 |
10 |
12 |
V=5-(2+0.2t) |
|
|
|
|
|
|
|
