Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
псих.пед.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
63.82 Кб
Скачать

Виховний захід для учнів 3 класу

Мета: поглибити знання дітей про українські звичаї, історію України; формувати навички дослідницької роботи, розвивати навички роботи в групах; виховувати почуття патріотизму, повагу до традицій та історії рідного краю, повагу до думки інших.

Вид діяльності: виховний захід.

Форма проведення: групова

Вік дітей: 8-9 років.

Тривалість проведення заходу: 30-40 хв.

Місце проведення: шкільний клас.

Матеріально-технічне забезпечення: зображення дівчинки-українки та хлопця-українця; символічна карта України із зображенням плану заходу; українські віночки; рушники; стенд із завданнями для груп; конверти із завданнями для роботи в групах; плакат для самооцінювання; музичний запис.

Хід заняття

І. Організація класу.

(Лунає українська мелодія. Святково прикрашений клас).

Діти! У нас сьогодні свято і ми запросили гостей. У народі кажуть: «Добрий гість – дому радість». Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Подаруйте їм посмішку, побажайте собі успіхів.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Поговоримо?

Про що?

Сьогодні – про Україну. А може, ви ще маленькі для такої розповіді? Чи все вже знаєте про нашу державу?

ІІІ. Оголошення, представлення теми і очікуваних результатів.

Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  • Пригадайте все, про що ви дізналися про Україну. З чим у вас асоціюється слово «Україна»?

Київ борщ калина куманці пампушки хліб тризуб

Мова гімн Україна верба віночок

Посуд пісня рушник оберіг обряди символи

(На дошці прикріплений великий аркуш паперу зі словом «Україна», а від нього стріли. Ведеться запис всіх відповідей дітей.)

  • Як ви гадаєте, чи можна все дізнатися відразу про Україну? У нас багато ще попереду. Сьогодні незвичайний виховний захід. Прийшов час завершального етапу проекту «Українцями ми народилися». Ми сьогодні вирушаємо в експедицію, під час якої кожен для себе розкриє багато непізнаного, цікавого і несподіваного.

Ситуація успіху.

  • Тому , я впевнена, що наша подорож країною Україною пройде успішно і кожен з вас отримає задоволення від результату своєї роботи.

IV. Надання необхідної інформації.

  • Кожна експедиція має свій план, а кожна подорож має свій маршрутний лист. Є він і у нас. (Звертаємо увагу дітей на дошку, де висить плакат із зображенням карти України. На ній прапорці з назвами станцій.)

  • Прапорцями вказано станції, на яких ми будемо зупинятися.

  • Ми будемо всі разом подорожувати за цим планом (діти читають план – назви станцій:

  1. Старт. Отримання завдання.

  2. Творча робота в групах.

  3. Звітування груп.

  4. Самооцінка.

  5. Фініш. Підсумок роботи.

  • Кожна група пройшла відбірний тур, готуючи своє завдання, щоб прийняти участь в цій експедиції.

V. Інтерактивна частина.

1. Отримання завдання.

Отже, командири груп, прошу звітувати про готовність до подорожі.

(командири називають назву групи і звітують: «Група «Історики» готова до подорожі!», і т.д.)

Прошу командирів підійти і получити завдання для групи.

Завдання для групи «Гончарі»

Розказати про гончарні вироби.

Вибрати із запропонованих шаблонів одну посудину і розмалювати її.

(право вибору, вибір техніки. Малювання на площині.

Завдання для групи «Рукодільниці»

Розказати про український віночок.

Скласти колективну роботу – віночок. (Елемент гри «Знайди зайве». Аплікація)

Завдання для групи «Вишивальниці»

Розказати про український рушник .

Розмалювати шаблон рушника. (Вибір техніки. Малювання на площині)

Завдання для групи «Історики»

Розказати про державні символи.

Скласти та склеїти на кольоровому аркуші приказки. (Розвиток мовлення. Аплікація)

Впізнати по картках видатних людей і розказати про них.