- •Урок - конкурс «Юна господарочка» Усе велике починається з малого.
- •Хід уроку
- •1.Представлення команд
- •2.«Джерела знань, які вони багаті!»
- •3.Наука – сила, що сильніш знання?
- •9. Музична пауза
- •12. Музична пауза
- •Хід уроку
- •1. Представлення команд
- •2.Потрібно вчитися, якщо хочеш бути мудрим
- •3.Конкурс капітанів.
- •4.Пантоміма
- •5.Конкурс кулінарів
- •6.Конкурс уболівальників
- •7. Музична пауза
- •8.Підведення підсумків
- •9.Конкурс модельєрів
- •10.Конкурс уболівальників
- •11Музична пауза
- •14. 11Музична пауза
- •17. Оголошення результатів конкурсу
- •Урок – конкурс «Зірковий шлях»
- •Хід уроку
- •1 Тур. Види зернових культур
- •2 Тур. У дзеркалі слова
- •3 Тур. Хліб на столі – це свято: кожен знає
- •4 Тур. Заключний
- •5 Тур. Підведення підсумків
- •Урок - вікторина «Історичний екскурс»
- •Хід уроку
- •I. Культура харчування
- •II. Виготовлення виробів з текстильних волокон
- •II. Підведення підсумків
- •Урок – гра «Щасливий випадок»
- •І. Організаційна частина
- •Представлення команд
- •III. Проведення конкурсів
- •1.Конкурс «Хто швидше»
- •2.Конкурс «Розминка»
- •3. Конкурс «Ти — мені, я — тобі»
- •4.Конкурс «Зроби прикрасу»
- •5.Конкурс «Ерудит»
- •6.Конкурс «Приший ґудзик»
- •7.Конкурс «Загадки»
- •8. Конкурс «Кмітливий»
- •III. Підбиття підсумків
- •Хід уроку
- •1. Продовжіть прислів'я, у яких ідеться про важливість праці.
- •Конкурс костюмів
- •Бліцтурнір
- •Конкурс перукарів
- •Конкурс косметологів
- •Конкурс реклами
- •Конкурс загадок
- •Конкурс дизайнерів
- •Конкурс домашніх завдань
- •Завершальне слово вчителя
- •Урок на тему: «Сучасні напрями моди»
- •Хід уроку
- •Тести на тему «Знайди свій стиль»
- •Результати тестування
- •Конкурс «Модна вікторина»
Урок - вікторина «Історичний екскурс»
Наука — сила.
Що сильніш знання?
Наукою досягнеш пізнання.
Мета: узагальнити, систематизувати та поглибити знання учнів із тем: «Культура харчування», «Технологія виготовлення та проектування виробів із текстильних матеріалів»; розвивати творчу активність, ініціативність, пам'ять, логіку мислення, позитивні мотиви навчально-пізнавальної діяльності; формувати систему знань із трудового навчання та вміння працювати в команді; виховувати дисциплінованість, почуття відповідальності, культури поведінки, працелюбності.
Умови проведення вікторини: клас об'єднуємо в три команди, учасники команди повинні давати повні, обґрунтовані відповіді на запитання, дотримуватись почерговості. Відповіді оцінюються від 1 до 5 балів. Переможець визначається за найбільшою кількістю набраних балів.
Хід уроку
I. Культура харчування
1.Мистецтво приготування їжі це - …(кулінарія)
2.Як називали первісні люди місце приготування їжі?(Culina)
3.Про що вам говорять вислови: «Нема поганих продуктів, є погані кухарі».
4.«Добрий кухар, коштує лікаря».
5.Назвіть види гарячих напоїв. {Чай, кава, какао..)
6.Какао отримують із бобів чи зерен? (Бобів)
7.Найкращий сорт кавового дерева. (Арабіка)
8.Батьківщина чаю. (Китай)
9.Батьківщина шоколадного дерева. (Північна Америка)
10. Яку страву два рази солять? (Варені яйця)
11.У чому полягає різниця між такими стравами,як яєчня та омлет?
12.III тисячі років до н.е. користувалися люди для вживання рідких та напіврідких страв. (Ложка)
13.Заснований на розчині селітри у воді. Охолоджували вина на столах римської аристократії. Розроблений у Римі в 40 роках XVI сторіччя. (Холодильник)
14Назвіть страву, яку приготував індійський кухар Джордж Крам у 1853 році в готелі «Мун Лайк Хауз» в Саратого Спринсі штат Нью-Йорк. Інша назва — «Найтонша по-французьки». (Картопля фрі)
15.Олександр Македонський, єгипетські фараони солодощі змішували зі снігом. Як їх називали? (Морозиво)
16.В одній бочечці два пивця та й не сколочуються разом. (Яйця)
17.Латка на латці, а всередині гризь. (Капуста)
18.Угадайте, хто такий,—
Череватий та гладкий.
Чолом каші він напреться.
Чи горохом напихнеться,
Або рибку пожує —
Все поживок йому є.
Молодцем тоді він буде —
В боки візьметься мерщій.
Ну-те, хто вгада хутчій? (Пиріг)
19. Лежить бабка на катках Вся в заплатках.
Хто її роздягає
Той сльози проливає. (Цибуля)
20. Мене ріжуть-труть, Молотять-б'ють,
А я все терплю —
Людям добром плачу. (Хліб)
II. Виготовлення виробів з текстильних волокон
21.Тимчасове панування в суспільстві тих чи інших смаків на предмети побуту, одяг. (Мода)
22.Виражений у змісті та формі предметів побуту, в архітектурі, мистецтві, історично складена спільність художньо-виражених засобів. Загострена палиця для писання по воску, у перекладі з грецької означає... (Стиль)
23.Є носієм стилю, виражає його з допомогою силуету, кольору, фактури тканини.(Одяг)
24.Один із напрямів сучасної моди, використовує засновану простоту старовинних прийомів створення одягу. (Народний стиль, або етнографічний)
25.Відрізняється вільною формою, використовується не тільки для занять спортом, а й як зручний одяг для рухів, різноманітної роботи, активного відпочинку. (Спортивний стиль)
26.Погляд у минуле, використовує мотиви, деталі, прийоми минулих років. (Стиль «ретро»)
27.Творець цієї тканини — фламандський майстер 18 сторіччя Батист де Шамбре. (Батист)
28.Короткий, вільного покрою жилет без застібки, носили іспанські тореадори.(Болеро)
29.Національний японський одяг, халат особливого крою із широкими рукавами, стягнутий на талії широким поясом — обі. В європейську моду в 20 сторіччі запропонував видатний французький модельєр Поль Луаро. (Кімоно)
30.Спортивні, лижні куртки з капюшоном, назву взято з мови ескімосів. (Анорак)
31.Як звали богиню прядіння і ткацтва у Стародавньому Єгипті, в еллінів, на язичницькій Русі? (Нейф, Афіна, Мокоша)
32Назвіть тканини за даним описом:
-вовняна тканина з довгим блискучим ворсом, виробляється із крупноузорчатим переплетенням (гобелен)
-вовняна тканина з гладкою поверхнею, виробляється переплетенням посиленого атласу (драп)
33.Перекладіть назви волокон на етикетках швейних виробів виробництва різних країн:
-katoen, baumwolle (бавовна);
-wolle, laine, vune (вовна);
-silk, seide, soie (шовк натуральний);
-rayonne, zeltouch, acryligue (штучні волокна);
-poliamide, poliester (синтетичні волокна: поліамідні, поліефірні).
Назвіть тканину, пов'язану з Китаєм: її назва є французьким словосполученням«crêpe de Chine», тобто «китайський креп». (Крепдешин)
Місцевість у Шотландії, де розводять цінні породи овець, Chevior hills, а як називають тканину, яку виробляють? (Шевіот)
Прямий подовжений жакет без коміра. Назва походить від імені англійського графа Кардигана. (Кардиган)
