Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
mova_2_semestr_65-113.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
567.81 Кб
Скачать

IV. Підсумок уроку. Рефлексія

— Чи вдалося успішно впоратися з усіма завданнями перевірної роботи? 

Урок № 101

Тема: АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОНЯТТЯ ПРО ПРИСЛІВНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ (значення, питання, роль у реченні, зв’язок з дієсловами) 

Мета: ознайомити учнів з основними ознаками прислівника як частини мови; вчити розрізняти прислівники серед поданих слів, ставити до них питання, пов’язувати їх з дієсловами у словосполучення, вводити у речення; розвивати творчу уяву; виховувати спостережливість, прагнення відкривати нові знання. 

Тип уроку: комбінований

Хід уроку 

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

1. Аналіз перевірної роботи 

2. Перевірка домашнього завдання 

Вправа 321 

— Назвіть дієслова, їхні час, особу, число. 

Робота в парах 

— Дайте відповіді на запитання та виконайте завдання для повторення (с. 164). 

3. Каліграфічна хвилинка 

уч вч ор учора вчора 

— Доберіть спільнокореневі слова. 

4. Словникова робота 

— Запишіть відповіді на запитання. 

- Тане сніжок, 

Оживає лужок, 

День прибуває. 

Коли це буває? (Навесні) 

- Сонечко пече, 

Липа цвіте, 

Жито поспіває. 

Коли це буває? (Влітку) 

- Пустіють поля, 

Мокне земля. 

Дощ поливає. 

Коли це буває? (Восени) 

- Сніг на полях 

Лід на річках. 

Завірюха гуляє. 

Коли це буває? (Взимку) 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ 

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про нову частину мови. 

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 

1. Спостереження за мовним матеріалом 

— Послухайте вірш про цю частину мови. 

Ознаку дії називає, 

А також місце, час, причину 

Цієї дії визначає, 

І кожен цю частину знає, 

Бо це прислівник — всім відомий. 

Незмінна ця частина мови 

На запитання як? коли? 

Готова всім відповісти. 

Сміється сонце як? — ласкаво, 

Мандрує небом величаво, 

А небо голубіє дивно, 

Пливуть хмарини тихо, мрійно. 

Дзвенить кохана мова чисто, 

А кожне слово — урочисто; 

Земля стрічає нас святково, 

Сміються зорі загадково. 

Сади цвітуть коли? — Весною, 

Улітку трав моря шовкові, 

А восени врожай збирають, 

Узимку снігу всі чекають. 

Прислівників багато в мові, 

Усі яскраві, всі чудові! 

Щоб здобути знань основи, 

Вивчим цю частину мови! 

Л. Лужецька 

— Як же називається частина мови, яку ми починаємо вивчати? 

— Яким є значення прислівника? (Ознаку дії називає, а також місце, час, причину цієї дії визначає.) 

— На які питання відповідають прислівники? (Як? де? куди? коли? звідки?) 

— З якими словами найчастіше пов’язуються? (З дієсловами: посіяв (коли?) торік; пишеш (як?) чисто; говориш (як?) тихо.) 

— Якими членами речення найчастіше бувають? (Другорядними) 

2. Робота за підручником (с. 165–166) 

Вправи 322–324 

- Вправа 323 

Прислівники за абеткою: всюди, враз, вчасно, швидко. 

Словникова робота 

- Маленькі будиночки по коліях біжать, 

Хлопчики й дівчатка в будиночках сидять. (Трамвай) 

- Зачепився він за дріт: 

«Їду, їду в далеч міст! 

Їду, їду, не трясу, 

Гей, сідайте, підвезу!» (Тролейбус) 

Трамвай (англ. tramway, від tram — вагон, візок, і way — шлях) — наземний рейковий вид міського транспорту, переважно вуличний. 

Тролейбус — безрейковий механічний транспортний засіб (переважно пасажирський, хоча зустрічаються тролейбуси вантажні і спеціального призначення) контактного типу з електричним приводом. 

Слово тролейбус запозичене з англ. trolley bus, що в перекладі означає візок, що котиться по дротах. 

3. Фізкультхвилинка 

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]