Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
matem_3_kl_93_114.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
935.9 Кб
Скачать
  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

  1. Перевірка домашнього завдання ( взаємоперевірка )

  2. Усні обчислення

80 : 2 + 18 90 : 3 – 17 60 : 3 + 32

23 · 4 – 13 16 · 4 + 18 19 · 4 - 18

140 – 40 · 2 230 – 30 · 3 250 – 50 · 4

  1. : 10 : 6 80 : 10 : 8 40 : 10 : 4

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

 Сьогодні на уроці ми ознайомимося з розподільним законом множення відносно віднімання. IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Підготовчі вправи (с. 131 № 843)

Інформація про щиглика ( див. с.187 К.С. Прищепа,В.Г.Лукяненко «Тематичний словник школяра »)

2.     Гра «Ланцюжок» (с 131 844) 3.     Розв'язування задачі двома способами (с. 131845) Учні розв'язують задачу двома способами. Потім пояснюють складання рівності.

( 15 – 9 ) • 8     15 • 8 – 9 • 8

Висновок. Щоб помножити різницю на число, можна помножити на це число зменшуване і від'ємник окремо та від першого добутку відняти другий. (a – b) • с = a • с – b • с — ця рівність виражає розподільний закон множення стосовно віднімання.

  • Перевірити, чи істинна рівність …

Фізкультхвилинка V.    РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1.     Творча робота над задачею (с. 132846) —  Доповніть умову задачі… 1)Скільки деталей виготовили майстер та його учень за 5 змін ?

2) На скільки більше деталей виготовив за 5 змін майстер, ніж учень? 2.     Коментоване порівняння виразів (с. 132847) —  Порівняйте вирази, не виконуючи дій.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розвязування логічних завдань (с. 132 № 848)

VI.   ПІДСУМОК УРОКУ —  Як помножити одноцифрове число на різницю чисел ? —  Наведіть приклади. 

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 132 №№ 849; 850.

Урок 96 Дата _______

Тема. Випадки множення і ділення в межах 1000, які зводяться до табличних. Розв'язання задач.

Мета: ознайомити учнів з випадками множення і ділення в межах 1000, що зводяться до табличних; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа у декілька разів; закріпити вміння виконувати перетворення іменованих чисел; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку.

I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1.     Перевірка домашнього завдання —  № 849 . На скільки квартир більше у другому будинку, ніж у першому? Прочитайте розв'язання задачі двома способами. (1-й спосіб: 36 • 4 — 27 • 4 = = 36 квартир; 2 й спосіб: (36 - 27) • 4 = 36 квартир)

—   № 850. Прочитайте вирази з одноцифровими відповідями ; з двоцифровими відповідями . 2.     Математичний диктант •   Зменшіть число 680 на 30. •   Збільшіть число 210 на 450. •   Перший доданок 130, другий 40. Знайдіть суму. •   Зменшуване 980, від'ємник 500. Знайдіть різницю. •   Від 4 сотень відніміть 5 десятків. •   Добуток двох множників дорівнює 360. Перший множник 40. Знайдіть другий множник. •   У скільки разів число 300 більше ЗО? •   Збільшіть число 12 у 4 рази. •   Зменшіть число 80 у 8 разів. Відповіді: 650; 660;170; 480; 350; 9; 10; 48; 10.

3.Усні обчислення. Яка команда швидше справиться: зайці чи мурашки?

III.   ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ —  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з випадками множення і ділення в межах 1000, які спираються на табличні обчислення. IV.   ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1.     Робота в парах. Заповнити таблицю (с. 133851) —  Як називаються числа при діленні? —  Як знайти ділене? дільник? 2.    Колективне опрацювання матеріалу (с. 133852) —  Розгляньте записи та поясніть спосіб обчислення. 

70 • 8 = 560 7 дес.• 8 = 56 дес. 420 : 6 = 70 42 дес. : 6 = 7 дес.

3.    Усні обчислення з коментуванням (с 133853) 30•8 = 240                              640:8 = 80 90•3 = 270                              350: 7 = 50 120:6-5=100                           400:5: 10 = 8 240 - 180 : 3 = 180                 540 + 60 • 6 = 900 Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1.    Фронтальна робота над за дачею (с. 133854) —  Прочитайте задачу. —  Що в задачі відоме? Що треба дізнатися? —  Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? —  Що повинні взнати спочатку? (Скільки посіяли ячменю.) —  Що дізнаємося другою дією? (Скільки посіяли ячменю і проса разом.) —  Якою дією дізнаємося кількість посіяної кукурудзи? (Множенням)

Розв'язання 1) 60 : 3 = 20 (кг) — посіяли ячменю; 2) 60 + 20 = 80 (кг) — посіяли проса і ячменю разом;

3)80-3 = 240 (кг) Відповідь: 240 кг посіяли кукурудзи. 2.     Розв'язування нерівностей (с. 133855 ) —  Запишіть усі значення букви х, при яких нерівності правильні.

Відповіді: 1) х = 26; 25; 24; 23; 22; 21; 20. 2) х = 4;3;2;1;0. 3) х = 6;5;4;3;2;1;0. 3.     Гра «Віконечка» (с. 133856) — Спишіть, вставляючи пропущені числа. 8 м 6 дм = 86 дм                         30 мм = 3 см 6 дм 4 см = 64 см                       140 см = 1 м 40 см 4.     Робота над задачею (с. 133857)  Розв'язання 330 • 3 = 990 (м) 5.     Самостійна робота над задачею (с 133858)  Розв'язання 120: 4 = 30(кг) VI.  ПІДСУМОК УРОКУ —  Як називаються числа при діленні? —  Як знайти ділене? дільник? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ с. 133 №№ 860; 861.

Урок 97 Дата _______

Тема. Множення виду 320∙3. Розв'язування задач. Знаходження довжини сторони трикутника за двома відомими сторонами та периметром

Мета: ознайомити учнів з множенням виду 320 • 3; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі, пов'язані з одиничною нормою; тренувати у складанні задач, подібних до поданої; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]