Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Урок 101 --202.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
908.15 Кб
Скачать

6 Письмо речення з буквою ї

— Хто головний герой фізкультхвилинки? (Їжачок)

— Якщо це слово зустрінеться на початку речення, як ми його запишемо? (Один учень записує на дошці.)

— Прочитайте таке речення в зошиті.

— Скільки слів у цьому реченні? (6)

— Яких слів у реченні можна уникнути, але щоб зміст речення не змінився? (Хитрячок, з голок)

— Яким буде речення без цих слів? (Їжачок пошив піджачок.)

— Які знаки зустрічаються в реченні? (Тире)

— Між якими словами потрібно його записати? (Їжачок — хитрячок)

— Яке найменше слово зустрічається? (З)

— Зверніть увагу на те, що воно пишеться окремо.

— Запишіть за пунктиром це речення.

— А зараз спробуємо записати це саме речення, тільки під мою диктовку.

Учитель диктує, а учні записують.

V. Розфарбовування малюнків у зошиті (с. 26–27)

— Попрацюємо з малюнками. Вам потрібно розфарбувати ті, у назвах яких зустрічається буква ї. (Їжак, поїзд)

— Які з них зображені двічі? (Їжаки)

— Чим вони відрізняються? (Один повзе, а другий стоїть.)

— Що їжак носить на голках?

— Можна на голочках домалювати перелічене.

VI. Підсумок уроку

— Яку букву ви навчилися сьогодні писати? (Велику букву Ї)

— Які слова пишуться з великою буквою Ї?

— Розгадайте кросворд та відгадайте ключове слово.

1. Ось до класу всіх скликає

Голосистий наш дзвінок.

І ми радо поспішаємо

Не в садок, а на… (урок).

2. Людина, яка проживає в столиці України. (Киянин)

3. Державна мова українців. (Українська)

4. Слово, яке має однакове значення зі словом Батьківщина та вживається в словосполученні «рідний...» (Край)

5. Головне місто нашої державі. (Київ)

6. Дівчинку, яка на голові носить віночок зі стрічечками, назива­ють… (україночка).

7. В лісі є кравець чудовий,

Шиє звірям він обнови.

І собі пошив піджак.

Хто кравець такий?... (Їжак).

— І яке слово дістали по вертикалі? (Україна)

Красивий, щедрий, рідний край.

І мова наша — солов’їна.

Люби, шануй оберігай

Усе, що зветься… (Україна).

— Я завершую урок саме цим віршем, бо дуже хочу, щоб ви були гідними громадянами нашої чудової, мальовничої України.

Урок 165 (читання)

Тема. Закріплення знань про букви Її. Опрацювання тексту Букваря «На екскурсії». Урок-подорож

Мета: продовжити формувати в першокласників уявлення про звуко-буквений аналіз слів; удосконалювати вміння учнів добирати за поданою схемою речення та за поданою звуковою схемою — слова; формувати навички читання діалогу; закріпити знання про написання великої літери у словах; вчити логічно і послідовно висловлювати свої думки; розвивати уяву, спостережливість, мовну культуру; виховувати почуття патріотизму, гордості за свою країну та її столицю.

Обладнання: каса букв, набірне полотно; звукові фішки; ілюстрації Києва; карта України, відеомаг­нітофон; фільм про сучасний Київ; картки зі словами.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми вирушимо на екскурсію до столиці, але щоб її дістатися, нам треба пригадати все, що ми знаємо про бук­ву Ї, правильно виконувати звуко-буквений аналіз слів, вправля­тися у виразному читанні діалогу, збагачувати свій словниковий запас. Рухаючись до своєї мети, нам потрібно проїхати декілька станцій. А їхати ми будемо певним транспортом, до назви якого за­писана звукова модель.

  

— Скільки букв у слові? (5)

— Скільки звуків? (6)

— Чому у слові звуків більше, ніж букв? (Буква Ї завжди на письмі позначає два звуки: м’який приголосний [й] та голосний звук [і].)

Учні хором повторюють правило.

— Отже, поїдемо поїздом. Вперед! (Лунає запис шуму поїзда.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]