Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
pedagogichna_praktika.programa.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
290.82 Кб
Скачать

План відкритого заняття з предмета «Практика керування хореографічним колективом»

викладача Петрової А. І.

(на базі дитячого ансамблю танцю «Джерельце»)

ТЕМА: Відпрацювання студентами методики засвоєння елементів класичного танцю з учасниками самодіяльного хореографічного колективу.

ТИП ЗАНЯТТЯ: практичне.

МЕТА ЗАНЯТТЯ:

  1. Закріплення навичок та вмінь з методики ведення заняття.

  2. Виховання керівника-педагога.

  3. Перевірка ступеня підготовленості студентів до самостійного ведення заняття.

  4. Розвиток логічного мислення в процесі самостійного створення учбових комбінацій, удосконалення навичок складання навчальної документації, аналізу виконаної роботи.

ОСНАЩЕННЯ: фортепіано, довідкова література, нотний матеріал.

ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Організаційний момент. Уклін-привітання. Об’ява теми уроку.

II. Exercise біля станка.

Робота студентів над вправами класичного танцю з учасниками колективу.

План роботи

Показ та пояснення вправ, музичний розклад вправ, виправлення помилок, аналіз виконаних вправ:

plie, battement tendu, battement jete, rond – робота студентки Іванової І.

Середина класу

Робота студентки Іванової І.

  1. Показ вправ adagio.

  2. Робота над стрибками allegro.

  3. Показ етюду.

  4. Вивчення рухів.

  5. Узагальнення та аналіз виконаної роботи.

III. Обговорення, аналіз результатів заняття. Рекомендації щодо виправлення виявлених помилок.

IV. Завдання додому: продовжити роботу над удосконаленням педагогічних вмінь та навичок.

Зразок 5

Аналіз відкритого заняття з предмета «Практика керування хореографічним колективом»

(на базі дитячого ансамблю танцю «Джерельце»)

Студентки групи 94НХ Іванової І.

Викладача Петрової А. І.

  1. Мета відвідування – якість оволодіння студентами-практикантами методикою ведення заняття.

  2. Тема заняття – вивчення елементів класичного танцю.

  3. Мета заняття:

    1. Навчити учасників колективу правильно виконувати вправи класичного танцю біля станка та на середині залу.

    2. Виховувати в учасників колективу манеру виконання класичного танцю, художній смак, любов до мистецтва танцю.

    3. Розвивати еластичність, гнучкість тіла, виворітність ніг.

IV. Тип заняття: практичне.

V. Зміст заняття відповідає програмі предмета, вимогам сьогодення та практичній спрямованості колективу. Структура заняття відповідає традиційній формі проведення заняття з хореографії.

План роботи

На початку заняття викладач інформує присутніх про тему заняття та обґрунтовує її доцільність. Це заняття є підготовкою студентів до практичної роботи з хореографічним колективом.

Студенти показали знання з класичного танцю, методики роботи з хореографічним колективом, педагогічної практики та історії хореографічного мистецтва.

У першій частині заняття студентка Іванова І. провела exercise біля станка.

У другій частині заняття студентка Іванова І. вивчала з учасниками колективу I-V por de bras та стрибки (Changement de pied, Pas echappe) на середині залу.

Іванова І. грамотно пояснювала та показувала вправи. Команда до початку виконання вправ була чіткою, інтонаційно виправданою.

Вправи класичного танцю складені правильно, відповідають рівню підготовленості колективу.

Студентка виявила розвинуті комунікативні навички у спілкуванні з концертмейстером та виконавцями. Після виконання вправ учасниками колективу були зроблені зауваження.

У процесі роботи студентка використовувала фронтальний, груповий, індивідуальний засоби навчання, такі принципи як систематичність і послідовність, доступність, принцип інтересу.

На мою думку, мета заняття досягнута.

Студенти готові до самостійної роботи з хореографічним колективом.

ВИСНОВКИ

  1. Студенти групи 94-НХ володіють професійною термінологією та мовою; методом показу та пояснення вправ; вміють виправляти помилки та аналізувати виконану роботу.

  2. Під час заняття студенти використовували багатий арсенал засобів та методів навчання.

  3. Більшість студентів серйозно підійшли до складання плану заняття.

  4. Темпоритм заняття витримано. Робочий час використано економно, ефективно. Студенти виконали весь запланований обсяг роботи.

  5. Студенти добре орієнтуються у хореографічному матеріалі.

  6. Рівень самостійності роботи студентів високий.

  7. Мета заняття досягнута.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

У подальшій роботі з виконавцями треба:

1) більш чітко ставити завдання і мету кожної вправи,

2) ширше застосовувати всі види виправлення помилок під час виконання вправи,

3) звернути увагу на індивідуальну роботу з виконавцями.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]